Konkurs moczki i kutii po raz czwarty na Końcu Świata

Wszyscy miłośnicy moczki i kutii mogą wziąć udział w IV edycji „Raciborskiego Konkursu Moczki i Kutii”, który odbędzie się w piątek 27 grudnia o godz. 17.00 w „Przystanku Kulturalnym KONIEC ŚWIATA”.

Swoje produkty mogą zgłaszać wszyscy mieszkańcy województwa Śląskiego i Opolskiego, a także zakłady cukiernicze, gastronomiczne i restauracje oraz stowarzyszenia i grupy nieformalne.

- reklama -

Sam czas konkursu to piękne spotkanie świąteczne, gdyż w jego trakcie (obrady jury trwają ok. 2 godzin), z pięknym repertuarem kolędowym wystąpią dla nas BABSKI KWARTET oraz CHÓR ŻEŃSKI VIVO działający pod kierownictwem Agnieszki Patalong.

Celem konkursu jest promocja dwóch typowych dla Raciborszczyzny potraw bożonarodzeniowych: moczki – gotowanej w domach o tradycji i historii śląskiej oraz kutii – gotowanej przez mieszkańców ziemi raciborskiej, pochodzących z kresów wschodnich; a także ukazanie światu talentu raciborskich kucharek, kucharzy i amatorów kuchni świątecznej oraz integracja między-pokoleniowa i między-kulturowa mieszkańców Raciborszczyzny, poprzez wesołe współzawodnictwo i uczestnictwo w dobrej zabawie świątecznej.

Jury konkursu składać się będzie z przedstawicieli raciborskiej branży gastronomicznej, a także ekspertek z Koła Gospodyń Wiejskich z Tworkowa, Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych z Nędzy i Śląskiego Uniwersytetu III wieku.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest dostarczenie do siedziby organizatora jednego  ½ litrowego słoika moczki bądź kutii w dniu 27 grudnia od godziny 16.00 do 16.45. Słoik powinien być podpisany w sposób czytelny i trwały (naklejka, napis markerem wodoodpornym itp.)

Początek o godz. 17.00. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród oraz dyplomów nastąpi około godziny 19.00.

Nagrodą w konkursie jest splendor i chwała! Nie mniej jednak organizatorzy przewidują wręczenie dyplomów i symbolicznych nagród rzeczowych dla zwycięzców. Fundatorami w/w nagród są: Urząd Miasta Racibórz oraz raciborskie firmy z branży gastronomicznej i hotelarskiej.

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here