Długie weekendy w 2014 roku. Kiedy warto zaplanować wolne?

Kiedy w nadchodzącym roku możemy liczyć na długie weekendy? A kiedy warto wybrać dzień lub dwa wolnego, aby z długiego weekendu zrobił się wolny tydzień? Długie weekendy w 2014 roku – szczegóły>>>

Styczeń tuż tuż i na planowanie urlopów prawdopodobnie jest już za późno. Kto pomyślał za wczasu i miał ku temu mozliwości mógł, biorąc wolne 2 i 3 stycznia sprawić sobie aż 6 dni wolnego.

Kto tego nie uczynił lub nie mógł uczynić – niech żałuje, bo kolejne dłuższe wolne przypadnie dopiero w kwietniu na Święta Wielkiej Nocy, kiedy to wolne będą 19 (sobota), 20 (niedziela, pierwszy dzień świąt) oraz 21 (poniedziałek, drugi dzień świąt).

- reklama -
Kolejne dłuższe wolne przypadnie w maju. Obchodzone 1 maja Święto Pracy wypadnie w czwartek, tak więc biorąc wolne 2 maja (piątek) możemy liczyć na długie, czterodniowe wolne. To opcja możliwa również dla osób, które pracują w soboty, gdyż właśnie w ten dzień wypadnie Święto Narodowe Trzeciego Maja.

Następną okazją do dłuższego niż zazwyczaj weekendu będzie, tradycyjnie, czas Bożego Ciała. W 2014 roku święto to wypada 19 czerwca, a więcej biorąc 1 dzień urlopu 20 czerwca będziemy mogli cieszyć się 4 dniami wolnego.


W nadchodzącym roku czeka nas podwyżka opłaty abonamentowej za radio i telewizję. Polecamy artykuł: Płacić czy nie za abonament radiowo-telewizyjny?

Kolejny długi weekend przypadnie w drugiej połowie wakacji. Wolne od pracy i obchodzone 15 sierpnia święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wypadnie w 2014 roku w piątek. Tym samym wielu z nas będzie mogło cieszyć się 3 dniami bez pracy.

W 2014 roku obchodzony 1 listopada dzień Wszystkich Świętych wypada w sobotę, dlatego też nici z dłuższego wolnego i planowanych wyjazdów na groby w odległych od naszych domów częściach Polski. Okazję do dłuższego wolnego stworzy natomiast Narodowe Święto Niepodległości, które w 2014 roku wypadnie we wtorek, tym samym biorąc 1 dzień urlopu ponownie możemy liczyć na 4 dni wolnego.

Wielkie pole do kombinowania otworzy się przed nami pod koniec grudnia 2014 roku i na początku stycznia 2015 roku. Pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia przypadają na czwartek i piątek. Z kolei wolny od pracy Nowy Rok w 2015 roku będzie czwartkiem, a Trzech Króli – wtorkiem. Przy bardzo elastycznym czasie pracy można pokusić się o wzięcie ośmiu dni urlopu (22,23,24,29,30,31 grudnia oraz 2,5 stycznia), dzięki czemu będziemy mogli zyskać aż… 18 dni wolnego… Ale czy to w ogóle możliwe?

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Do której zrobisz zakupy w Wigilię i sylwestra?

Jeśli ktoś planuje przedświąteczne zakupy na ostatnią chwilę, musi się liczyć z tym, że markety w Wigilię i sylwestra pracują krócej. Jak co roku przygotowaliśmy dla naszych czytelników wykaz godzin otwarcia sklepów.

O bohaterze z Tworkowa mówi cały świat! [WIDEO]

Grzegorz Pączko pochodzi z Kietrza, mieszka w Tworkowie, pracuje na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach. O byłym policjancie mówi cały świat. Wszystko za sprawą refleksu i sprawności, dzięki którym uratował chłopca…

Fotopodróż po Raciborzu: kładka nad Odrą [ZDJĘCIA]

Nadodrzańska kładka – niedoceniony element krajobrazu Raciborza. Tymczasem wystarczy spojrzeć odpowiednio, aby kładka zachwyciła swym pięknem. Kładka nad Odrą w obiektywie A. Wierzbickiego>>>

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here