Detale architektoniczne widziane okiem Agnieszki Kubicy

W murach Zamku Piastowskiego w Raciborzu można podziwiać fotografie Agnieszki Kubicy (zdjęcia>>). Ich tematem są detale architektoniczne, fragmenty ścian, drzwi, często naznaczone nieubłaganym upływem czasu.

W sobotę, 28 grudnia w domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbył się wernisaż wystawy „Fragmenty” prezentującej fotografie Agnieszki Kubicy. Ekspozycja, to zdjęcia powstałe w latach 1995-2012, w czasie podróży po Polsce, a także Litwie, Łotwie, Estonii oraz Hiszpanii i Portugalii. Ich tematem są: detale architektoniczne, fragmenty ścian, drzwi, okien, często naznaczone nieubłaganym upływem czasu, wszystkie zamknięte w ciasnym kadrze fotografii, zmieniają się w abstrakcyjne kompozycje. Ujęcia cechują spokojne kolory, wyciszone kadry. Kryją w sobie ziarno historii, która była ich udziałem. Projekt wystawy przygotowała matka Agnieszki – Ewa Kubica. W galerii zapraszamy do oglądania zdjęć.

- reklama -

Agnieszka Kubica – fotograf, grafik, ceramik, socjolog. Urodzona w Gliwicach, studiowała w Warszawie, gdzie obecnie mieszka i pracuje. Prowadzi warsztaty antropologiczne oraz plastyczne dla dzieci i młodzieży, przygotowuje projekty edukacyjne dla instytucji kulturalnych i organizacji pozarządowych. Wystawę można oglądać codziennie: poniedziałek-piątek: 9.00-16.00, sobota-niedziela, święta: 10.00-18.00.

 

 
 

 

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here