Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji dla G. Lenartowicz

0

Platynowym Laurem w kategorii „Zielona Gospodarka” nagrodzono Gabrielę Lenartowicz – prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

18 stycznia w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca podczas jednego z największych wydarzeń kulturalnych w regionie wręczono, po raz dwudziesty drugi, Laury Umiejętności i Kompetencji – doroczną nagrodę Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Zorganizowana z tej okazji uroczysta gala zgromadziła ponad 2000 gości-parlamentarzystów, przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, rządu i samorządów. Była to okazja do uhonorowania ludzi polityki, nauki, kultury, Kościoła i gospodarki, którzy przez swoją działalność wnoszą nieprzeciętny wkład w rozwój regionu i kraju. Kapituła nagrody przyznała kryształowe, platynowe i złote laury. Najwyższe wyróżnienie w tym roku – Diamentowy Laur – za działalność o uniwersalnym, międzynarodowym wymiarze, otrzymał Krzysztof Penderecki, a przyznany po raz pierwszy Kryształowy Laur z Diamentem – wybitny pisarz i scenarzysta Józef Hen.

Platynowym Laurem w kategorii „Zielona Gospodarka” nagrodzono Gabrielę Lenartowicz – prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Wręczając to wyróżnienie podkreślono rolę Gabrieli Lenartowicz we wdrażaniu nowoczesnych i skutecznych metod finansowania ochrony środowiska w województwie śląskim oraz efektywne gospodarowanie publicznymi środkami w celu współfinansowania istotnych przedsięwzięć proekologicznych oraz wspieranie zielonych inwestycji w regionie.

- reklama -

Wśród wyróżnionych znaleźli się też m.in. przedstawiciele rządu: wicepremierzy: Elżbieta Bieńkowska i Janusz Piechociński, wiceminister Adam Zdziebło, Rzecznik Praw Obywatelskich Irena Lipowicz, przedstawiciele świata nauki, medycyny i Kościoła oraz prezydenci kilku miast i szefowie firm. Nagrodę specjalną – Orła Piastów Śląskich – otrzymał dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu prof. Marian Zembala.

Laury są przyznawane od 1992 roku. Wtedy działacze samorządu gospodarczego, skupieni w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach, wystąpili z inicjatywą nagradzania ludzi nieprzeciętnych, wyróżniających się firm, organizacji i instytucji, które aktywnie i skutecznie włączyły się w proces tworzenia gospodarki rynkowej.

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here