Bogu na chwałę i bliźniemu na ratunek! Nowe wozy strażaków

Nowe wozy raciborskich strażaków zdążyły już przejść chrzest bojowy, teraz zostały poświęcone przez kapelana jednostki.

– To był czarny dzień dla strażaków w Raciborzu, kiedy poprzedni samochód uległ wypadkowi – przypomniał datę 2 stycznia 2013 roku komendant PSP w Raciborzu bryg. Jan Pawnik podczas uroczystego poświęcenia nowych wozów straży pożarnej. Kapelan straży pożarnej o. Marceli Dębski przypomniał dewizę wypisaną na strażackich sztandarach: "Bogu na chwałę i bliźniemu na ratunek", a następnie, po wspólnej modlitwie za strażaków, poświęcił nowe wozy.

- reklama -
Uroczystość odbyła się na placu jednostki, 30 stycznia br., a wzięli w niej udział (oprócz strażaków): wspomniany już kapelan straży pożarnej Marceli Dębski, poseł na Sejm RP Henryk Siedlaczek, starosta raciborski Adam Hajduk, prezydent Raciborza Mirosław Lenk, nadleśniczy Zenon Pietras, burmistrz Kuźni Raciborskiej Rita Serafin, wójtowie wszystkich gmin powiatu raciborskiego, Przewodniczący Rady Miasta Racibórz Tadeusz Wojnar, radny Stanisław Borowik oraz  Przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego Adam Wajda.

Nowy wóz jednostki ratowniczo-gaśniczej został zakupiony wspólnym wysiłkiem: Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, gmin powiatu raciborskiego, raciborskiego starostwa oraz Nadleśnictwa Rudy Raciborskie.
Na stan bojowy zostały wpisane trzy maszyny: bojowy wóz jednostki ratowniczo-gaśniczej marki Renault (zastąpił poprzedni, również tej samej marki, który w styczniu 2013 roku uległ wypadkowi), 9-osobowy volkswagen (przekazany straży pożarnej przez Straż Graniczną) oraz zakupiony dzięki środkom z odszkodowania za poprzedni wóz bojowy opel astra. Nowy wóz bojowy jednostki ratowniczo-gaśniczej był już w akcji 32 razy, a na stan został przyjęty z początkiem nowego roku.

Wartość samochodu to 730 tysięcy złotych. Na zakup wozu dołożyły się gminy powiatu raciborskiego oraz  się Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

/Wojciech Żołneczko/

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here