Wygraj książki „E-den” i „Kobiety z miasta Salta” – rozstrz

0

Dom Książki z Raciborza przygotował dla Czytelników portalu raciborz.com.pl kolejne, bardzo ciekawe nagrody książkowe.

Do wygrania książki:

- reklama -

 

1. "E-den" – Mikaël Ollivier, Raymond Clarinard – zwycięzca: Bogusława Heiduczek

 

 

 

Akcja powieści rozgrywa się w niedalekiej przyszłości w Paryżu, w czasach, gdy Stany Zjednoczone już się rozpadły, a zmiany klimatyczne posunęły się tak daleko, że błękit nieba można zobaczyć tylko na fotografiach. Na czarnym rynku pojawia się nowy, niebezpieczny narkotyk, który pozwala przenieść się do wirtualnego E-denu – iluzji raju. Jedną z ofiar tajemniczej substancji jest córka wpływowego polityka, w której zakochuje się syn inspektora wydziału do spraw narkotyków. "E-den" to opowieść o ponadczasowym konflikcie pokoleń, o wyobcowanych, samotnych nastolatkach, a także o dorosłych, którzy w chwilach kryzysu gotowi są za wszelką cenę spieszyć z pomocą swoim dzieciom. Książka otrzymała dziewięć prestiżowych nagród w kategorii literatury dla młodzieży.

2. "Kobiety z miasta Salta" – Elsa Drucaroff – zwycięzca: Zofia Chromik

 

 

 

Kobiety z miasta Salta to historia kobiecej siatki szpiegowskiej zorganizowanej na terenie miasta Salta, w dzisiejszej północno-wschodniej Argentynie. Do tajnej organizacji należą nie tylko Kreolki z zamożnych rodzin, działają w niej również indiańskie nianie czy czarne niewolnice. Opisując losy kobiecej konspiracji, autorce udaje się oddać charakter późno kolonialnego społeczeństwa, z całym bagażem rasowo-klasowych hierarchii i uprzedzeń, a także nakreślić złożone społeczno-kulturowe realia epoki: bohaterki powieści z jednej strony oddają się dewocji bądź godzą na aranżowane małżeństwa dla dobra rodziny, z drugiej kobiety z klas niższych, niewolnice uciekają się do szamańskich napojów, kiedy chcą wyrazić opór wobec decyzji swoich panów. 

 

 

KONKURS:

 

Aby wygrać książki, które ufundował dla Was Dom Książki z Raciborza należy odpowiedzieć na pytanie: Jakie stawy znajdują się w Arboretum Bramy Morawskiej?

Odpowiedzi konkursowe można przesyłać na adres: [email protected]. W temacie maila wpiszcie "Dom Książki Racibórz luty". W treści maila prosimy o podania tytułu książki, którą chcecie wygrać oraz imienia i nazwiska. Nazwiska zwycięzców podamy 7 lutego. Nagrodę będzie można odebrać w księgarni Dom Książki w Raciborzu (Rynek).

 

 

 

 

 

Regulamin konkursu:
 
O wygranej decyduje grono redakcyjne. Jeżeli w warunkach konkursu zaznaczono, że wygra osoba/osoby, która jako pierwsza udzieli prawidłowej odpowiedzi o wygranej decyduje kolejność zgłoszeń. Pod uwagę brane są tylko prawidłowe odpowiedzi wysłane drogą mailową sygnowane własnym imieniem i nazwiskiem. Zwycięzca konkursu informowany jest o wygranej drogą mailową na adres, z którego wysłano odpowiedź konkursową. Nagroda jest do odebrania w siedzibie firmy Raciborskie Media (róg Klasztornej i Ogrodowej) w Raciborzu, o ile w powiadomieniu nie wskaże się innego miejsca odbioru nagrody.

Nagroda powinna zostać odebrana w ciągu 7 dni od poinformowania o wygranej (wysłania powiadomienia). W przypadku nie odebrania nagrody organizator konkursu może wyłonić innego zwycięzcę lub przeznaczyć nagrodę na inne cele. Biorąc udział w konkursie, zgadzają się Państwo na przetwarzanie podanych przez siebie danych osobowych przez organizatora – firmę Raciborskie Media, SOFT-ib – zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r (Dz. U. nr 133 poz. 883) – w celach marketingowych

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here