Maszyna RAFAMETU pojedzie do Kuala Lumpur

5

RAFAMET utrzymuje swoją mocną pozycję na rynkach zagranicznych. Najnowszy kontrakt zawarto z firmą z Malezji.

RAFAMET dostarczy wytaczarkę do otworu kół kolejowych typu KCM 150N klientowi z Malezji. Obrabiarka będzie pracowała w warsztacie utrzymania ruchu operatora kolejowego MRT w regionie Kuala Lumpur.

Malezyjskim klientem RAFAMETU jest firma Hisniaga Sdn. Bhd. działająca w konsorcjum (SSHC) pod przewodnictwem firmy Siemens. Konsorcjum to dostarcza wyposażenie warsztatów oraz pojazdy utrzymania ruchu dla pierwszego systemu malezyjskiego MRT, budowanego w Klang Valley. Pierwsza linia MRT to linia Sungai Buloh Kajang o długości 51 km, ma obejmować w sumie 31 stacji i obsługiwać korytarz zamieszkiwany przez ok. 1,2 miliona ludzi. RAFAMET dostarczy obrabiarkę, która będzie zainstalowana w warsztacie utrzymania ruchu zlokalizowanym w Sungai Buloh, przy budowanej linii, w okolicach Kuala Lumpur. Zamówiona wytaczarka ma służyć do wytaczania otworu piasty kół kolejowych i wiercenia otworu iniekcyjnego w kole.

Negocjacje w sprawie kontraktu trwały już od dłuższego czasu i związane były z dostosowaniem obrabiarki do wymagań klienta aby w pełni spełnić wymagania specyfikacji projektu. Bardzo istotną kwestią było m.in. dostosowanie obrabiarki do wymagań klienta. – Jeden z warunków był taki, że nie ma możliwości instalacji obrabiarki poniżej poziomu podłogi, cała instalacja musi być na poziomie podłogi hali, mimo iż nasze maszyny dla osiągnięcia pełnej funkcjonalności wymagają wykonania otworów w fundamencie, a w wielu przypadkach głębokiego fundamentu wgłębnego. Do tego przestrzeń dla całego wyposażenia obrabiarki jest bardzo ograniczona. Musimy więc maksymalnie zmniejszyć powierzchnię zabudowy maszyny i jej komponentów – mówi Krzysztof Pestkowski, kierownik sprzedaży w RAFAMET S.A., odpowiedzialny za kontrakt. – Oprócz  tego okazało się, że zainstalowana będzie suwnica, która będzie poruszać się w bardzo małej odległości ponad obrabiarką. Z tego powodu musieliśmy znacząco obniżyć wysokość obrabiarki, aby cała konstrukcja zmieściła się pod pracującą suwnicą. Ostatecznie zaoferowaliśmy zmodyfikowaną obrabiarkę dostosowaną do wymagań klienta – dodaje.

- reklama -

– Termin dostawy jest nietypowy, czyli dosyć odległy. Wynika to z faktu, że projekt jest ogromny i czas potrzebny na budowę całej infrastruktury jest długi, a proces zakupowy musiał być zamknięty na jego wstępnym etapie – wyjaśnia K. Pestkowski.  Kontrakt został podpisany w połowie stycznia br. Przekazanie maszyny klientowi planowane jest na wrzesień 2016 r.

publ. /żet/
źródło: RAFAMET
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Kolumbijczycy pod wrażeniem RAFAMETU!

– Maszyna wygląda bardzo dobrze. Jestem zadowolony z tego, co tu zobaczyłem – powiedział Roy Collins.

Kędzierzyn-Koźle chce wpłynąć na rząd ws. wykorzystania Odry

"Wydaje się że Administracja "pogubiła" się i nie widzi efektu gospodarczego 700 kilometrowej drogi wodnej".

Wbito pierwsze łopaty pod budowę bloków w Opolu [ZDJĘCIA]

Długo wyczekiwana istotna dla Rafako inwestycja oficjalnie rozpoczęta. W uroczystości wziął udział prezes Paweł Mortas, zabrakło za to premiera Tuska, który tylko spotkał się z dziennikarzami.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieje,ze glowna siedziba spolki nie jest zarejestrowana w tej zdechlej Warszawie!?Pienazki wypracowane w naszym regionie powinny tu zostac! Co mnie obchodzi jakas niby stolica i te darmozjady !!!

  2. Jak tak bedziesz myslec,to w Warszawie dalej beda mieli rowne drogi i najwyzsze zarobki,a my produkt drogopodobny i umowy smieciowe.Jesli o mnie chodzi dzis moga wyburzyc ta smieszna stolice…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here