„10 minut na przebranie to za mało”

21

W trosce o pożądaną, wynoszącą 600 osób, dzienną frekwencję, w regulaminie aquaparku na przebranie będzie  zaledwie 10 minut.

 

- reklama -

Aquapark i ceny biletów do tegoż to w ubiegłym tygodniu temat nr 1 w raciborskim samorządzie. Członkowie dwóch komisji (oświaty oraz gospodarki miejskiej) szczegółowo roztrząsali kwestie cen i przyznania prezydentowi uprawnień do ich ustalania, nie zabrakło jednakże innych pytań odnośnie regulaminu i działalności H20stróg.

 

Wśród wątpliwości jedną z najbardziej istotnych wydaje się czas na przebranie przed wejściem na basen i po wyjściu z niego. Tworzący cennik i zasady korzystania z obiektu dają na to klientom zaledwie 10 minut. Niektórzy radni (m.in. Paweł Rycka i Robert Myśliwy) zwrócili uwagę, iż jest to dalece niewystarczające, nawet pomimo usytuowania suszarek poza strefą płatną. Zwłaszcza, gdy np. z kąpieli korzysta matka z dwójką małych dzieci. Inne aquaparki nie gonią swych gości do uwinięcia się w aż tak ekspresowym tempie.

 

Jak tłumaczył Mirosław Lenk, spowodowane jest to troską o płynniejszy ruch i sprawniejsze ustępowanie miejsca już wykąpanych dopiero na kąpiel oczekującym. Z atrakcji H2Ostróg jednocześnie może korzystać 250 osób, stąd jest to trochę podyktowane troską o pożądaną – wynoszącą średnio 600 osób dziennie – frekwencję. Niemniej jednak prezydent nie wyklucza wydłużenia w regulaminie tego czasu, jeśli okaże się, że rzeczywiście jest on zbyt krótki.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ———————————————–

 

zobacz także:

 

M. Lenk: Ceny biletów do aquaparku nie są zaporowe

Zakładając frekwencję w aquaparku poniżej 600 osób dziennie oznaczałoby to, iż z góry zakładamy, że coś nam nie wyjdzie – twierdzi prezydent.

 

 

Znamy ceny biletów do aquaparku H2Ostróg

2014-02-19

Ceny skalkulowano w ten sposób, by basen nie przynosił strat przy 600 odwiedzających dziennie. Czy kalkulacja ma prawdziwe założenia, okaże się wkrótce>>

 

- reklama -

21 KOMENTARZE

 1. To chyba jakaś kpina! 10 minut PRZED i 10 minut PO – tyle może wystarczy, choć i tak trzebe się śpieszyć. 10 minut łącznie to STANOWCZOza mało!!

 2. A jak te 250 ludzi bedzie chcialo cały dzien tam siedziec to co , wyrzucą ich czy co ?.
  U nas jest tak ze jak kupisz bilet to sie kąpiesz az do zamkniecia i nikogo nie interesuje jak dlugo ktos sie przebiera .
  Po godzinie 18 h bilety kosztuja polowe. Dzieci od 3 do 14 lat placą przez caly dzien polowę.
  Jak by mi ktos chcial narzucic jakies przepisy ze tylko 2 godziny i wypad w tym kapiel po wyjsciu z basenu i suszenie wlosów to mnie tam ostatni raz widzial. Tak będziecie wymyslac jakies smieszne przepisy i ceny że ludzie wam na to nasrają i nikt nie bedzie przychodzić. Jeszcze nic nie jest zbudowane a oni już o cenach i jakby tu najlepiej ludzi obskubać . Puknijcie sie w glowę. 600 ludzi planujecie a jak przyjdzie 100 bo ludzie pieniedzy nie maja to co , zesracie sie na żadko .

 3. Jesli faktycznie tak będzie to raczej tam się nie wybierzemy, a szkoda bo mamy blisko. Nie wyobrażam sobie jak mam zdążyc się przebrać w 10 minut na dodatek jeszcze z moim rocznym synkiem. Widać, że liczy sie tylko zysk szkoda wielka szkoda. No cóż wybierzemy się do konkurencji:) Pozdrawiam

 4. Ludzie, bez jaj, wszędzie jest standard 60 minut + 10 o co tyle krzyku? Gorzej by było, jakby razem z tymi 10-oma minutami było w sumie 60 (50+10)…

 5. W 10 MINUT -Zmieniamy mundurki czy zmieniamy władzę?
  Dobrze, że fryzjerów mamy więcej, bo Leonidas musiałby się zapisać do kolejki oczekujących, no i oczywiście taki Leonidas straszyłby swojego wyborcę swoim nie tylko politycznym lenistwem. Naszemu miastu potrzeba „kolorów” rynku, rynku pracy i agresywnej gospodarki. wart przytoczenia ruch społeczny Nasze Miasto ( http://nam-raciborz.pl), który realizuje projekt „Ożywiamy Racibórz”. Oby zdążyli, bo powściągliwość Leonidasów pozwoli nam co prawda spokojnie odejść na Jeruzalem , młodzi mieszkańcy tego iata będą przybywać tłumie tutaj ale tylko po to ,aby na ruinach miasta zapalić znicz pamięci a tym piastowskim mieście. Tak czasem żałuję, że na łamach naszych przyklaskowych gazet czy na antenie jedynie słusznej telewizji leonidasa, nie możemy być świadkami gorących sporów i mocnych konkretnych deklaracji,
  a przede wszystkich uchwał jak to jest w ukraińskim parlamencie. Nie rozijamy jedynie naszego zaplecza kulturalnego i sportowego, emeryci i tak nie muszą tyle szaleć , bo i nie mają za co. Róbmy trochę więcej konkretów . Budujmy dobre drogi do głównych szlaków transgranicznych a nie drogi do piekielnego ubóstwa. Te działania określiłbym jako pasywne działanie, zmianą mundurków bez marzeń, bezideowy zlepek pomysłów pozbawiony strategii gospodarczej. Wobec tego nawet nie ma co sprawdzać i dowiadywać się w jaki sposób Leonidas znalazł się w komitecie Regionalnej Polityki Miejskiej Województwa Śląski. Okazuje się, że to nie wybitne kompetencje, zdecydowały o powołaniu do „Komitetu”, a wystarczy tzw. „zasiadanie” (jak za starych, dobrych lat). Może się nasze towarzystwo Leonidasów trochę się zasiedziało?

 6. CZ II
  W 10 MINUT -Zmieniamy mundurki czy zmieniamy władzę?
  Niemniej powtórzył obietnicę, że zrobi czego do tej pory nie zrobił. Mija druga albo kolejna kadencja, a tu wyborcy nie narzekają. Tylko w sklepie lub w barze przy regionalnym kuflu ktoś wlewa żale. Może jednak ktoś wyciągnie wnioski i poprawi swoje wyborcze banery. Tylko czy możemy jeszcze w nie wierzyć i wierzyć im naszym leonidasom. Tracimy powoli ducha obywatelskiej wiary i twórczości. My nie robimy nic bo nie możemy albo nam się nie chce, w końcu narzekać łatwo, zrobić gorzej. Mimo wszystko nie przestajemy szukać dochodów, płacimy podatki, nie unikamy płacenia należności, które leonidy podnoszą systematyczne co roku, wywiązujemy się z wszelkich opłat z nadzieją, że nasz narybek na tej ziemi znajdzie swój kąt. Tymczasem mam wrażenie, że nasze pieniądze są marnotrawione. Dajemy im pieniądze,, ale nie widzimy efektów ich dobrego wykorzystania. Absurdalnie są wydawane na rzeczy, które nie przynoszą naszemu miastu ani korzyści ani rozwoju. Obywatel narzeka, ale nic nie może więcej , wiec nie zaszkodzi. Niech żyje zatem obłuda i pozoracja służby. Kolejne pomysły stają się źródłem dziwnych a czasem nawet głupich komentarzy, ale jaki pomysł taka krytyka. Przykładowa galeria „Dworzec” przypominam nam co roku, że oni chcą coś zrobić tylko nie wiedza jak, z kim i za co. Lokale dworcowe pozamykane i puste jak inne obrazy w naszym mieście, puste miejsca po sklepach spożywczych, kosmetycznych monopolowych.
  CD PONIZEJ

 7. CZI
  W 10 MINUT -Zmieniamy mundurki czy zmieniamy władzę?
  Wszyscy znamy stare powiedzenie „ nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”- i może mówi prawdę. Jeżeli nasi leoniadasi robią błędy w swej działalności polityczne, to może się czegoś nauczą. W pierwszej kadencji, a niektórzy w kolejnej, były wielkie ambicje i zapowiedzi, co zrobimy i co zbudujemy, co poprawimy i zmienimy najlepsze. W drugiej zaś kto wyciągnął wnioski, ze nie co za wiele obiecywać, bo i tak wybiorą. Po co tracić tyle kasy na wyborcze ulotki.

 8. Z tego co mi wiadomo, w cenniku nie ma – przynajmniej na razie – biletów kilkugodzinnych. Niemniej jednak pytany o to przez radnych prezydent Lenk zapowiedział, że takowe pewnie będą wprowadzone (tutaj link do odpowiedniej relacji http://www.raciborz.com.pl/art34022.html). Tak naprawdę to nie wiemy jak to będzie wyglądać, gdyż same władze miasta i dyrekcja OSiR jeszcze tego nie wiedzą. A nawet jeśli wiedzą, to nie przyznają się do tego. Póki co jest wstępny cennik, jednak jak zapewnia prezydent, nie jest to rzecz niezmienna jak dekalog. Podobno pierwszy obowiązujący cennik ma być znany do końca lutego. Polecam śledzić doniesienia w tym temacie.

  P.S. Bilety całodobowe? Przyznam, że nie bardzo mogę sobie takie wyobrazić. Ale proszę o wyjaśnienie, jak taki bilet miałby wyglądać. Nie omieszkam przekazać tego pytania prezydentowi. Z tego co władze miasta zapewniają, w tym temacie są otwarte na rozważenie wszelkich propozycji, czego najlepszym dowodem wszystkie te artykuły odnośnie aquaparku.

  pozdrawiam

  ps

 9. Och, przepraszam za przejęzyczenie wynikajace z przemęczenia.

  Miałem zapytać o bilety całodzienne, czyli bez limitu czasu (ważne od chwili otwarcia obiektu, do momentu jego zamknięcia). Jest to oferta większości parków wodnych.

  Warto też dopytać w magistracie, czy przewiduje się bilety łączone dla hali basenowej, siłowni i saun – o ile takie atrakcje mają zostać udostępnione – bez dodatkowej dopłaty (taką ofertę posiada chyba Kraków lub któryś z aquaparków na Pomorzu)?

  Osobną kwestią jest jeszcze stworzenie siatki biletów rodzinnych i grupowych, o co również proszę zapytać.

  Przyznaję, że są to dla mnie istotne sprawy, ponieważ z racji wykonywanych obowiazków (organizacja obozów i wycieczek) często korzystam z takich ofert i byłbym wdzieczny za informację.

  Łączę pozdrowienia, PD

 10. Normalnie kupuje się bilet na godzine i możesz sobie przebierać się nawet 30 minut, ale wtdy masz tylko 30 minut na kąpiele. Każdy ma swój rozum i wie ile czasu potrzebuje, więc nie róbcie szopki – jak samotna matka idzie z 2 dzieci na basen, to potrzebuje wiecej czasu w szatni, ale talet przebranie się trwa 3 minuty – zrzucić tunikę, wiąć natrysk i gotowe.

 11. JAK TYLE PŁACA ZA MARNA ROBOTE
  TO NIC TYLKO KANDYDOWAC
  12 000zł pensji dla LEONIDASA A NAMIESTNIKOWEGO pensja 34 000zł przyznana przez radę nadzorcza nowoczesnej
  HMMMMMMMMMMMMMMMMM

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here