Dwie raciborskie szkoły z szansą na termomodernizację

0

Trudno przecenić korzyści wypływające z termomodernizacji obiektów, które dzięki realizacji tego typu przedsięwzięć stają się nie tylko bardziej przyjazne dla środowiska, ale również bardziej wydajne energetycznie…

Rada Miasta Racibórz upoważniła prezydenta Mirosława Lenka do złożenia wniosku do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach o dofinansowanie w formie dotacji i pożyczki na termomodernizacje obiektów Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu (ul. Cecylii 30) oraz Gimnazjum nr 2 (ul. Elżbiety 14). Stosowna uchwała została przyjęta w ramach Programu Priorytetowego Systemu Zielonych Inwestycji (GIS) – Zarządzanie energię w budynkach użyteczności publicznej.

Trudno przecenić korzyści wypływające z termomodernizacji obiektów, które dzięki realizacji tego typu przedsięwzięć stają się nie tylko bardziej przyjazne dla środowiska, ale również bardziej wydajne energetycznie, a co za tym idzie spadają koszty ich utrzymania, co w czasach kryzysu i coraz szczuplejszych środków, którymi dysponują samorządy nie jest bez znaczenia.

Dzięki wsparciu WFOŚiGW w Katowicach w minionych latach w samym Raciborzu jak i w powiecie raciborskim udało się zrealizować dziesiątki przedsięwzięć tego typu, co – oprócz wzmiankowanych korzyści dla środowiska – pozwoliło na znaczące ograniczenie wydatków samorządów na zimowe utrzymanie obiektów. Podobne przedsięwzięcia realizuje również – z upoważnienia władz Raciborza – Miejski Zarząd Budynków. Nie szukając daleko w minionym roku udało się ztermomodernizować kamienice przy ul. Solnej i Zborowej.

/Wojciech Żołneczko/

- reklama -

 

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here