Nabór do orkiestry dętej gminy Nędza

0

Krzysztof Fulneczek poprowadzi gminną orkiestrę w Nędzy. Trwają poszukiwania osób chętnych do grania w orkiestrze.

Grasz na instrumencie dętym? Albo na gitarze, perkusji, klawiszach? Nieważne ile masz lat, nieważne jak dobrze grasz. Przyjdź 25 marca o godz. 18.00 do Gminnego Centrum Kultury w Nędzy i zostań członkiem orkiestry!

Pomysł na utworzenie orkiestry w gminie zrodził się spontanicznie. – Prowadzenie orkiestry zaproponowała mi pani wójt – mówi Krzysztof Fulneczek. Muzyk mieszka obecnie właśnie na terenie gminy Nędza, znany jest już mieszkańcom powiatu, bo z utworzoną w 2008 roku w Krzyżanowicach orkiestrą występował już wielokrotnie przy okazji różnego rodzaju wydarzeń.

- reklama -

Poszukiwane są przede wszystkim osoby grające na instrumentach dętych, ale też perkusji, gitarze, czy instrumentach klawiszowych, które miałyby stworzyć sekcję rytmiczną.


Zdaniem Krzysztofa Fulneczka gra w orkiestrze to coś więcej niż doskonalenie własnych umiejętności instrumentalnych, to rozwój w ogóle.

Orkiestry dęte, dawniej kojarzone wyłącznie z orkiestrami przykopalnianymi, przeżywają dziś prawdziwy renesans. – Gminy szczycą się dziś posiadaniem własnej orkiestry – podkreśla Krzysztof Fulneczek. – Po pierwsze, z czysto praktycznego punktu widzenia – własna orkiestra zadba o oprawę muzyczną każdej uroczystości: festynów, odpustów,  dożynek. Po drugie – mieszkańcy mogą się w niej spełniać, rozwijać swoje pasje, doskonalić umiejętności. Zdarzają się też możliwości występowania poza gminą, czy powiatem, więc jest przy okazji szansa zwiedzić i poznać nowe miejsca. Zachęcam do spróbowania swoich sił, bo atmosfera podczas prób, koncertów, czy wyjazdów z orkiestrą jest naprawdę fantastyczna – zachęca dyrygent.

Niewykluczone, że przy nowo utworzonej orkiestrze powstałaby też szkoła gry na instrumentach dętych. – Granie w takiej orkiestrze docenia coraz więcej osób, zaczynają dostrzegać, że to nie tylko możliwość doskonalenia swoich umiejętności, ale i szansa na rozwój w ogóle – dodaje Krzysztof Fulneczek.

Wszystkie osoby zainteresowane wstąpieniem do orkiestry gminy Nędza, szczegółów dowiedzą się na spotkaniu informacyjnym 25 marca o godz. 18.00 w Gminnym Centrum Kultury w Nędzy przy ul. Strażackiej 2.

publ. /żet/
UG Nędza
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Rozwojowy Dzień Kobiet z GCK i Końcem Świata

Nietypowy sposób na spędzenie Dnia Kobiet. Dowiedz się więcej o zajęciach w GCK w Nędzy oraz na Końcu Świata.

Zawody wędkarskie o puchar portalu "Pokaż Rybę"

Jeden z największych portali internetowych dla wędkarzy organizuje zawody wędkarskie w Babicach (gmina Nędza).

W Nędzy wystawili na sprzedaż gminne nieruchomości

Gmina Nędza kusi ofertami sprzedaży nieruchomości położonych na terenie gminy; zabudowanych i niezabudowanych.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here