Raciborzanie przypominają zbrodnie Ukraińców na Polakach

6

Walka na transparenty w Raciborzu. W miejsce pierwszego, solidaryzującego się z Ukrainą wywieszono drugi, przypominający zbrodnie Ukraińców na Polakach.

Na ul. Bosackiej zdjęto transparent "Niezależna Ukraina". Zastąpił go nowy, na którym napisano "UPA – Mordercy Polaków". UPA to skrót od Ukraińskiej Armii Powstańczej (ukr. Ukrajinśka Powstanśka Armija), założonej w 1942 roku formacji zbrojnej, której celem było stworzenie niezależnego, czystego etnicznie państwa Ukraińców. Dowodzeni przez Stefana Banderę partyzanci walczyli z partyzantką polską (m. in. Armią Krajową i Narodowymi Siłami Zbrojnymi) oraz w późniejszym okresie również Armią Czerwoną, a także z wojskami niemieckimi (choć po 1944 roku Niemcy wspierali tzw. "banderowców"). UPA była odpowiedzialna za rzeź Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, jej ofiarą padali cywile, przeważnie mieszkańcy wsi: mężczyźni, starcy, kobiety, dzieci. Dla wielu Polaków, którzy przetrwali rzezie słowo "banderowiec" do dziś jest synonimem "bandyty".

- reklama -

Przypomnijmy, w zeszły weekend (22-23.02.14) na wiadukcie kolejowym nad ul. Bosacką zawieszono transparent, którego autorzy solidaryzowali się z tragicznymi wypadkami na kijowskim Majdanie i dążeniami części Ukraińców o niezależne państwo. Nowy transparent odwołuje się do tragicznej karty dziejów Polski i Polaków i – wydaje się – ma za zadanie uprzytomnić opinię publiczną, aby nie podchodziła do ostatnich wypadków na Ukrainie w sposób całkowicie bezkrytyczny (dla wielu protestujących Stefan Bandera – kat Polaków – to bohater, a wśród ukraińskich ekstremistów hasło "Pamiętasz Lasze, co do Wisły do nasze" wciąż jest żywe).

Poprzedni transparent na wiadukcie przy ul. Bosackiej. Polecamy również artykuł: Raciborzanie pomogli walczącej Ukrainie. Leki jadą na wschód.
 

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Racibórz solidarny z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Transparent z napisem "Niezależna Ukraina" mogą zobaczyć wszyscy kierowcy jadący ul. Bosacką.

107 lat temu w Raciborzu dzieciom odmarzały uszy!

Czym żyli mieszkańcy Raciborza w 1907 roku? Co ich zajmowało? Jakie mieli zmartwienia, a z czego się śmiali?

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. o zbrodniach trzeba pamietac aleee… niezalezna ukraina (i bialorus) to bufor bezpieczenstwa dla Polski… to jest to o co chodzilo pilsudskiemu. stoimy przed dziejowa szansa! nie spieprzcie tego!

  2. To smutne, że zaraz po tragicznych wydarzeniach na ukrainie ktoś stara się wykorzystać ich wydźwięk do prania starych brudów. Tym bardziej smuci fakt, że banery wyglądają na zrobione przez te same osoby, a to by znaczyło, że pierwszy (popierający ukrainę) nie był tak naprawdę szczery.

  3. Wątpię że banery zrobili ci sami ludzie.Zbrodnia wołynska to napewno nie brudy jak to ująłeś temat .O tym trzeba pamiętać nie tyle trzeba ale nie można o tym nigdy zapomnieć mimo wybaczenia

  4. Ci którzy znają temat NWO-Nowy Porządek Świata to doskonale wiedzą że takie wydarzenia jak Majdan,pogromy ludności,2 wojnai 1-wsza wojna czy nawet Rewolucja w Rosji z 1917 no i oczywiście upadek komunizmu, to ludzie znający NWO wiedzą że te wydarzenia zawsze były inspirowane i finansowane przez tę samą finansjerę tzn. banksterów bankowych z Waal Street.I jak długo takie wydażenia będą nakręcane przez takich ludzi to nigdy nie będzie przyjazni między narodami, bo to nie narody czynią te nienawiści a ci kyórzy za to płacą, a na zakończenie to musicie wiedzieć że na 21 marca jest organizowany Polski Majdan tzn. podobna rozpierducha pod jak bardzo szczytnym celem;”usunąć od władzy Tuska”, ciekawe czy też będą płacić jak na Majdanie po 50-ąt hrywien za dzień a po zwycięstwie rozwalić Polskę na kilka części tak jak to robią w tej chwili z Krymem na Ukrainie

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here