Kurs samoobrony: panie nauczyły się jak uwolnić tygrysa!

0

Sytuacje zagrożenia mogą nas spotkać praktycznie wszędzie: na ulicy, klatce schodowej, windzie, parku…

Na darmowym kursie samoobrony jaki został w Nędzy zorganizowany z okazji Dnia Kobiet przez raciborski ośrodek AIKIDO, panie poznały m.in. punkty wrażliwe człowieka i nauczyły się jak je wykorzystywać w sytuacji zagrożenia.

– Chcę przede wszystkim sprawdzić na własnej skórze czy miałabym szansę obronić się w razie ataku – pani Edyta Kudla przyszła na kurs z córką Justyną Kudla-Bogaczyk, której synek bierze udział w zajęciach z AIKIDO organizowanych w szkole w Nędzy.- Najważniejsze to "uwolnić tygryska"! – instruował uczestniczki kursu Karol Łaciok, instruktor sztuk walki. – "Tygrysek" to wewnętrzna siła, która w nas drzemie – doprecyzowuje.

Zobacz czego uczyły się panie podczas kursu.
Do tego, by się obronić w razie ataku, nie jest potrzebna ani siła, ani kondycja, wystarczy świadomość i znajomość kilku zasad. – Sytuacje zagrożenia mogą nas spotkać praktycznie wszędzie: na ulicy, klatce schodowej, windzie, parku. Panie powinny mieć świadomość zagrożenia, powinny być czujne – mówił Karol Łaciok. – Oczywiście, w czasie tak krótkiego kursu niemożliwe jest przekazanie i nauczenie wszystkich technik, przygotowanie do każdej sytuacji zagrożenia, ale na pewno będzie możliwość wskazania na najważniejsze rzeczy – podkreślał instruktor.

Kurs samoobrony w Nędzy – zobacz zdjęcia>>>

- reklama -

Bo co się okazuje, ważna jest nie tylko znajomość samych technik obrony, ale świadomość zagrożenia, tego by nie prowokować niebezpiecznych sytuacji. Warto nadłożyć drogi, ale wrócić do domu oświetloną i uczęszczaną drogą, niż krótszą ale "podejrzaną" okolicą. – Znaczenie mają często drobiazgi o których na co dzień nie myślimy, np. to czy telefon komórkowy trzymamy w kurtce, czy torebce która zawsze będzie łatwiejszym łupem – mówi instruktor.

Kurs zorganizował raciborski ośrodek AIKIDO – zgłębiać tajniki tej sztuki walki można w każdy wtorek i czwartek w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy. Przyjść może każdy bez względu na wiek.

publ. /żet/
źródło: UG Nędza
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Rodzice zobaczyli jak ich pociechy radzą sobie w przedszkolu

Kontakt rodzica z przedszkolem przeważnie ogranicza się do przyprowadzenia i odbioru dziecka z placówki.

Tradycyjny śledzik z Kobietami Aktywnymi w Nędzy

Stoły pełne pyszności, wśród których nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnego ostatkowego śledzika, tańce, karnawałowe maski i to co najcenniejsze – czas spędzony w gronie dobrych znajomych.

O stosowaniu środków ochrony roślin w Nędzy

Prawidłowe i bezpieczne sposoby stosowania środków ochrony roślin i zmiany przepisów w tym zakresie były tematami szkolenia dla rolników.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here