Borbud dokończy budowę sali w Grzegorzowicach

2

Sala miała być oddana w zeszłym roku, ale problemy z wykonawcą przesunęły termin oddania inwestycji.

Po przestoju i problemach z poprzednim wykonawcą, który zszedł z terenu budowy sali gimnastycznej w Grzegorzowicach, gmina Rudnik wyłoniła kolejnego wykonawcę. Inwestycję ma dokończyć raciborska firma Borbud.

Przypomnijmy, że budowana sala gimnastyczna miała być oddana do użytku jesienią ubiegłego roku. Niestety problemy z wykonawcą przesunęły oddanie inwestycji w czasie. Jeszcze w styczniu gmina w trybie pilnym musiała zlecić zadaszenie obiektu. – Trzeba było go zabezpieczyć przed pogodą – wyjaśnia Jan Deńca z urzędu gminy wRudniku.

- reklama -

Inwestycję dokończy firma Borbud (w przetargu mniej korzystna okazała się oferta firmy Artur Kiowski z województwa opolskiego). Do wykonania są głównie prace wewnątrz. Sala będzie miała wymiary 26 x 14 metrów, z widownią na 100 osób, z pełnym zapleczem magazynowo-szatniowym, z siłownią, obiekt zostanie też wyposażony w nowy sprzęt.

Z nowej sali będą korzystać głównie uczniowie szkoły w Grzegorzowicach, którzy teraz na lekcje WF-u muszą chodzić do sali gimnastycznej oddalonej o kilkaset metrów od szkoły. Po ostatniej powodzi na budynku pojawiły się spękania, fundamenty zaczęły się obsuwać. Możliwości były dwie, albo remontować starą salę, albo wybudować nową.Okazało się, że koszt modernizacji byłby bardzo duży, więc gmina postawiła na drugą opcję.

Zakończenie prac przewiduje się na sierpień tego roku. Jest szansa, że obiekt do użytku zostanie oddany we wrześniu albo październiku.

publ. /żet/
źródło: UG Rudnik
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

W Szonowicach walczyli o puchar sołtysów [ZDJĘCIA]

Myli się ten kto uważa, że z rakietką do tenisa stołowego nie da się zmęczyć. To też sport, można się spocić!

Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych zagrała w Rudniku

Niecodzienna uroczystość w gminie Rudnik: Mszę świętą odprawił pułkownik. Przy akompaniamencie wojskowych.

Gospodynie z Szonowic przekazują swoje pasje i wiedzę

Po raz kolejny gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Szonowicach spotkały się na kursie tworzenia dekoracji z masy cukrowej. Ale to nie koniec przedsięwzięć na 2014 rok.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here