Zdjęcia aquaparku. Pierwsza wizyta w środku

5

– To jest miś na miarę naszych możliwości – cytatem z Barei podsumowuje będącą na finiszu budowę Mirosław Lenk. Prezydent i dyrektorzy OSiR pochwalili się aquaparkiem. [zdjęcia..]

- reklama -
 
 
 

 

Prezydent Lenk jest zadowolony z obiektu. Trzeba przyznać, że wewnątrz robi wrażenie.  Zadowolenie prezydenta potęguje fakt, że tę kwotę – 24 mln – wykorzystano do maksimum możliwości powstał nowoczesny i duży aquapark. Ani za duży, ani za mały, w sam raz. W przebieralniach zainstalowano 460 szafek, więc widać, że władze nastawiają się na duży ruch (tu ciekawostka – przebieralnie na razie zaplanowano oddzielne dla kobiet i mężczyzn, ale całkiem możliwe jest zmiana tego na koedukacyjne). Na pewno H2Ostróg oferuje więcej atrakcji niż baseny położone najbliżej Raciborza. Cennik też do najbardziej nieprzystępnych nie należy. 

 

 

Dyrektor OSiR już szuka sposobu na oszczędności. Jednym z obszarów gdzie jest to możliwe jest energia elektryczna. W dzień tak słoneczny jak dziś (poniedziałek 10 marca) nie ma potrzeby włączać przez większą część godzin otwarcia światła, gdyż usytuowanie obiektu sprawia, iż w zupełności wystarczy oświetlenie naturalne. Zresztą cała administracja OSiR przeniesie się na H2Ostróg, co pozwoli zaoszczędzić na wydatkach ponoszonych na jej dotychczasową siedzibę.

 

 

Wykaz atrakcji, jakie czekają na gości parku wodnego przedstawiamy poniżej. Prezydent zastrzega jednak, że niewykluczone są w przyszłości dodatkowe atrakcje. Możliwe jest też rozbudowanie obiektu o strefę basenów zewnętrznych, gdyż miejsca dookoła nie brakuje. Ponoć przy planowaniu robiono tego typu przymiarki. To jednak na razie, póki co, melodia raczej dość odległej przyszłości.

 

Paweł Strzelczyk

 

 —————————————————————-

 

Raciborski aquapark H2Ostróg:
Moc atrakcji dla każdego

Ruszyło odliczanie dni do uroczystego otwarcia raciborskiego aquaparku H2Ostróg, jednej z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w mieście. Już 1 maja raciborzanie i goście będą mogli skorzystać z dostępnych tu atrakcji. Będzie to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce.

Grota śnieżna, sauny, rwąca rzeka, rurowe zjeżdżalnie (w tym jedna wyposażona w efekty multimedialne), pełnowymiarowy basen pływacki czy brodzik dla dzieci – to tylko część z atrakcji jakie czekają na odwiedzających park wodny H2Ostróg w Raciborzu. Komfortowe warunki będą sprzyjać odpoczynkowi, pozwolą zrelaksować się, a jednocześnie aktywnie spędzić czas. Na terenie obiektu dostępne będą także m.in. punkt gastronomiczny, kącik dla dzieci, wygodna poczekalnia.
Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z myślą o nich zaprojektowany został 8-torowy basen pływacki.

Na terenie H2Ostróg coś dla siebie znajdą również osoby niepływające. Sala gimnastyczna, gdzie będą odbywać się zajęcia fitness oraz gabinety masażu pomogą zadbać o kondycję bez wchodzenia do wody.

Parametry techniczne:
– basen pływacki o wymiarach 25 m x 21 m i głębokości 1,35-1,80 m, 8 torów pływackich, dostosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne,
– basen do nauki pływania o wymiarach 15 m x 7,50 m o głębokości 0,9-1,2 m,
– basen rekreacyjny o powierzchni 93,9 m2, nieregularnym kształcie i głębokości 0,9-1,2 m,  wyposażony w 4 dysze masażu podwodnego, 3 bicze wodne, leżanki podwodne z masażem podwodnym, parasol wodny,
– rwąca rzeka o powierzchni 16,9 m2, głębokość 1,2 m i szerokości. 1,5 m,
– basen zjeżdżalni o nieregularnym kształcie o powierzchni 62,6m2 i głębokości 1,2 m,
– brodzik dla dzieci o powierzchni 27,1m2 i głębokości 0,35m,
– zjeżdżalnia rurowa o długości 98,5m i spadku 11% oraz zjeżdżalnia rurowa o długości 78,1 m i spadku 10,35%,
– w hali basenowej znajdują się również dwie wanny hydromasażowe, każda na 5 osób,

Zespół odnowy biologicznej:
– dwie sauny fińskie,
– sauna parowa,
– grota śnieżna,
– wanna hydromasażowa,
– natryski,
– zespół dysz masażu,
– wypoczywalnia z leżankami podgrzewanymi.
Ponadto w obiekcie znajduje się widownia na 300 osób oraz dostawiana trybuna na 99 osób. Oprócz tego, odwiedzający będą mogli skorzystać z punktu gastronomicznego (40 miejsc, do tego 8 miejsc dostępnych z basenu), gabinetów masażu oraz sali gimnastycznej (na 50 osób).

 

 ————————————————–

 

zobacz także:

 

H2Ostróg, czyli koncert życzeń raciborskich radnych

W całym tym "koncercie życzeń", brakuje dyrygenta, który powie wprost: nie, tego nie możemy zrobić!

 

 

- reklama -

5 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here