Szansa na przebudowę drogi z Miedoni do Brzeźnicy

0

Rezerwowy projekt powiatu może liczyć na unijne wsparcie. Trzeba działać szybko. Starosta zwołuje nadzwyczajną sesję.

Zadnie pn. "Poprawa bezpieczeństwa ruchu i skrócenie czasu przejazdu w wyniku przebudowy drogi powiatowej 3500S łączącej DK45 z DW421" dotyczy remontu drogi na odcinku od skrzyżowania ulicy Podmiejskiej z ul. Kwiatową (DK45) do miejscowości Brzeźnica (rejon skrzyżowania z ulicami Kozielską i Boczną). W sumie 4,32 km. Powiat Raciborski wnioskował w 2012 roku o wsparcie inwestycji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, jednakże projekt znalazł się na liście rezerwowej i nikt nie przypuszczał, że oszczędności pozwolą na realizację zadania. Stało się inaczej – do Starostwa Powiatowego w Raciborzu wpłynęła stosowna informacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Realizacja projektu wymaga wprowadzenia zmian w budżecie powiatu na 2014 rok oraz do Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Raciborskiego na lata 2014 – 2021. Dlatego Zarząd Powiatu Raciborskiego zdecydował się na zwołanie Nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu Raciborskiego. Sesja odbędzie się jutro, tj. 14 marca 2014 roku. Wartość całkowita projektu to ponad 15 mln zł, a wnioskowane dofinansowanie nie może przekroczyć 85%, czyli 12,8 mln zł. Jeśli uda się pozyskać środki na realizację zadania, powinna się zakończyć w czerwcu 2015 roku.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

- reklama -

Radny z Krzanowic wygarnął staroście

Gmina, która chce, aby na jej terenie została wyremontowana droga powiatowa musi pokryć połowę kosztów z tym związanych.

Światła na Świńskim Rynku? "Sytuacja jest patowa"

Wciąż brak rozwiązania problemu sygnalizacji świetlnej na pl. Konstytucji. Powodem jest różnica zdań między prezydentem a starostą.

Starosta wyremontuje kaplicę, nawet bez dotacji ministerstwa

Urzędnicy ministerstwa zaniżyli wartość historyczną obiektu oraz potrzebę wykonania remontu – uważa A. Hajduk.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here