Miasto znów sypnie kasą dla mundurowych. 80 tys. dla służb

2

Mimo pojawiających się przy tej okazji protestów, władze podtrzymują tradycję finansowania służb. Co ciekawe, policja dostanie więcej niż straż pożarna.

Projekty uchwał o przyznaniu pomocy finansowej służbom mundurowym pojawiły się w programie marcowej sesji. Rada miasta będzie decydować o wsparciu policji, straży pożarnej i straży granicznej. Zgodnie z propozycjami, służbom z miejskiej kasy ma zostać wypłacone 80 tys. zł. Połowę tej kwoty przeznaczono dla policji, 30 tys. dla straży pożarnej, 10 tys. dla straży granicznej.

- reklama -

Zawsze przy tej okazji nie brakuje głosów kwestionujących przekazywanie miejskich pieniędzy służbom, których utrzymanie pozostaje obowiązkiem Państwa. Zapewne nie zabraknie ich i tym razem. Niemniej jak zapowiadał prezydent Lenk, wsparcie to miało maleć i tak też się stało. W tym roku suma przeznaczona na wsparcie służb jest niższa niż w latach poprzednich.

 

/ps/

 

  —————————————————

 

zobacz także:

 

Racibórz hojny dla policji, policja dla Raciborza nie bardzo

Czy raciborska policja potrzebuje więcej aut? Nie – bo komenda wojewódzka z 51 nowych aut ani jednego nie skierowała do Raciborza. Tak – bo miasto znów chce kupić policji nowy wóz, rezerwując na to środki w budżecie.

 

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. A kiedyś Ty ich widział stać koło poczty wozem pościgowym ostatni raz?
    A jak widzisz – pisz do komendanta skargę, z tego co wiem, chłop jest rozgarnięty i ambicjonalnie podchodzi do swojej roboty.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here