Radny pyta, ile miasto wydaje programy Rodzina+ i Senior+

9

Prezydent Lenk wolałby aby ludzie po 60-tce wydawali pieniądze w aquaparku zamiast w aptekach.

– W tym roku na programy te przyjęliśmy do budżetu 160 tys. zł – w ten sposób na pytanie Henryka Majnusza o miejskie wydatki na dofinansowanie różnych atrakcji dla rodzin wielodzietnych i seniorów odpowiada prezydent Lenk. Jego zdaniem jest to uzasadnione, gdyż kwestie społeczne są równie istotne jak finansowe. – Patrzymy na seniora jako klienta, który dziś nie chodzi i nie płaci, a jutro przyjdzie i zapłaci połowę – uzasadnia.  

- reklama -

Im więcej atrakcji miasto współfinansuje seniorom i rodzinom z licznym potomstwem, tym większe zainteresowanie programami. Choć – jak zaznacza prezydent – nie to jest główną ideą: – Chodzi o to by tych ludzi aktywizować, zmienić tendencję w której seniorzy więcej wydają w aptece niż w aquaparku.

System zniżek przyznawanych przez samorządy okazał się na tyle interesujący, że został podpatrzony przez władze państwowe, które noszą się z wprowadzeniem podobnych programów. Prezydenta w związku z tym martwi, że państwo wprowadzi, a koszty zostaną przerzucone na samorząd.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ————————————————

 

zobacz także:

 

Radnemu Robertowi Myśliwemu marzy się, by raciborzanie mogli podróżować komunikacją publiczną do Czech i na Opolszczyznę.

 

Odważne słowa dyrektorki OPS: kiedyś dojdzie do tego, że nie będziemy mogli ich utrzymać. I wtedy wyjdą na ulice.

 

 

- reklama -

9 KOMENTARZE

 1. Tak sobie czytam te materiały z komisji i … jak czytam Lenka i Myśliwego, to od razu widać, że to nauczyciele, którzy nie mają pojęcia o czym mówią. Promocja ma sens wtedy, gdy zwiększa obroty i zyski, a nie wtedy – gdy powoduje ich spadki. Zatem – warunkiem tego, by miała sens, jest spowodowanie, że przy 50% zniżce – z usługi skorzysta MINIMUM 201 % tych, którzy korzystali z usługi dotychczas. Podpowiem panom Lenkowi i Myśliwemu: rozdawanie zniżek na autobusy wieczorową porą, czy półdarmowy basen.. NIE spowoduje tego, że ludzie Ci zaczną jeździć autobusami czy chodzić na basen. Z tych usług będzie korzystać tyle samo osób co wcześniej (no, może 10 – 20 % więcej), tyle, że zostawią w miejskiej kasie mniej pieniędzy. Wasze PROMOCJA przyniesie STRATY. Gdy rynek się kurczy, promocje nic nie dają, na ekonomii powinni tego uczyć. Jedynym sposobem przełamania impasu jest powstawanie nowych miejsc pracy, by rynek się rozwijał… Takie pomysły „promocyjne” speców od szkolnictwa to strzelanie kulą w płot…

 2. Co to 160 000 zł w porównaniu na wywalone pieniądze na pseudo promocje. Panie radny Manjnusz dlaczego nie pyta pan ile forsy wydano na pseudo promocję miasta /prywatne kluby sportowe, media, wyjazdy zagraniczne urzędników i radnych itd.itp./. To programy wspierające aktywność ludzi starszych oraz wspierające liczne rodziny. Tak czy siak z czasem będą, to dyrektywy odgórne czy się panu to podoba, czy nie. Czasami dowalam ale tu chwala prezydentowi, że taką inicjatywę podjął.

 3. @Adam Fatima – Ekonomisto od siedmiu boleści nim coś napiszesz, to wpierw to przemysl i nie mieszaj do tego Myśliwego. Czytaj tekst ze zrozumieniem. Starszym ludziom i dzieciom żałować a w durnoty forsę ładować?

 4. Zobaczymy kto będzie kandydować. W mieście głosować będziemy na konkretną osobę. W powiecie niestety po staremu na listę i ten pierwszy wejdzie tak czy siak.

 5. PAN RADNY DOŁACZY DO LEONIDASÓW
  Plotkara: Co Pan uważa za swój największy sukces mijającej kadencji i dlaczego?

  Przydupas leonidasa: Sukcesem jest to, że ludzie dali się nabrać i głosowali na mnie. Blisko tsista… głosów było, bo na piwo chodziłem wiernie z nimi piłem, ale to było cztery lata temu, stąd dostałem się do rady leonidasa Myślę, że to było bardzo pracowite a akwariowanie, potem byłem bardzo pracowity, bo brałem udział w cosobotnich meczach w oświatówkę, no w dwóch byłem misjach: budżetowej – jak zwiększyć sobie dodatek służbowy i misji światowej – ujeżdżając niewykończone drogi rowerowe, a trzecia misja- to rewizor nauczycieli i dyrektorów, których trzeba było się pozbyć, bo tak kazała i chciał nasz najwspanialszy leonidas.

 6. ŻENADA
  -PROGRAM GOSPODARCZYGDZIE JEST PSIA MAĆ WASZA NIE WIDZICIE DU…… ZE TO MIASTO NIEDŁUGO BEDZIE MIAŁO TYLKO EMERYTÓW I SUPERMARKETY

  Plotkara: Czego nie udało się Panu zrealizować w mijającej kadencji? Jak Pan myśli co było tego powodem?

  Przydupas: To jest pytanie, na które nie wolno mi głośno odpowiadać, głównie dlatego że nie ma jeszcze strategii leonidasa. A poza tym zawsze można zwalić jak coś nie idzie , że tak komórka jest niewłaściwie zarządzana, chociaż zawsze może być lepiej zarządzany, gdy na czele stoi nasz prezes klubu. Natomiast to jest jakby koniecznooość, przecież nie oddamy jak janukowycz swej władzy. Niezwykle ważne jest to aby się utrzymać To jest niezwykle istotne.

  Plotkara: Czy zamierza Pan ponownie kandydować do rady leonidasa

  Przydupas: Tak

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here