RIG przekazał pieniądze zebrane w trakcie Gwiazdki

1

Obdarowanymi są placówki opiekuńczo-oświatowe i osoby prywatne potrzebujące wsparcia. W tym roku RIG przekazała na cele charytatywne łącznie ok. 25000 zł.

 

- reklama -

21 marca w siedzibie Raciborskiej Izby Gospodarczej odbyło się uroczyste wręczenie Aktów Przekazania funduszy zebranych podczas 13 edycji Koncertu Charytatywnego „Gwiazdka Serc”.

 

Obdarowanymi są zarówno placówki opiekuńczo-oświatowe jak i osoby prywatne, które potrzebują wsparcia. W tym roku RIG przekazała na cele charytatywne łącznie ok. 25000 zł, które zostały rozdysponowane zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem, m.in. na dofinansowanie dzieciom  obiadów w szkołach czy zabiegi rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych. Podczas spotkania członkowie zarządu RIG przekazali też oficjalne podziękowanie Stanisławowi Bielowi, wieloletniemu prezesowi raciborskiej Izby, za jego wkład w organizację i propagowanie idei „Gwiazdki Serc”.

 

Przypomnijmy, „Gwiazdka Serc” jest charytatywną inicjatywą przedsiębiorców, zrzeszonych w Raciborskiej Izbie Gospodarczej. Co roku  w grudniu, w Raciborskim Centrum Kultury, odbywa się koncert, podczas którego swoje liczne umiejętności, od muzycznych, tanecznych, aktorskich czy kabaretowych, prezentują przedsiębiorcy, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i instytucji. Wszystko odbywa się w atmosferze zabawy, ponad politycznymi podziałami, bowiem impreza ma szczytny cel.  Pieniądze pozyskane ze sprzedaży biletów przekazywane są na cele charytatywne.

 

Do tej pory, w ramach wszystkich edycji „Gwiazdki Serc” udało się zebrać łącznie ponad 300 tys. zł, które zostały rozdysponowane na m.in. na zakup sprzętu medycznego dla Oddziału Laryngologicznego i Dziecięcego Szpitala Rejonowego w Raciborzu oraz Hospicjum Św. Józefa w Raciborzu, wyposażenie pracowni logopedycznej w sprzęt komputerowy oraz programy komputerowe w Domu Pomocy dla Dziewcząt Niepełnosprawnych "Różany Pałac" w Krzyżanowicach, remont kuchni wraz z wyposażeniem, jadalni i poczekalni w Centrum Matki z Dzieckiem "MAJA" w Raciborzu – Miedoni, zakup  sprzętu medycznego dla Hospicjum Św. Józefa w Raciborzu, wyposażenia dla Domu dla Dzieci im. Jana Pawła II w Raciborzu  czy też ufundowanie programu stypendium dla szkół ponadgimnazjalnych w Raciborzu i innych miejscowościach.

 

publ. /ps/

 

  ———————————————–

 

zobacz także:

 

Ponad 30 uczniów (i 1 nauczyciel) Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu zdecydowało się na piękny gest.

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here