Włamanie do firmy przy ul.Klasztornej

22

Do zuchwałego włamania doszło  w nocy w jednej z firm przy Klasztornej. Policja szuka świadków [zdjęcia]

 

- reklama -

Kilkanaście minut po północy 21 marca przez wybite okno włamywacze dostali się do lokalu handlowo-biurowego na rogu Klasztornej i Ogrodowej w Raciborzu. Bezpośrednio przed wtargnięciem na teren firmy złodzieje pozbawili zasilania elektrycznego w całym ciągu lokali przy Klasztornej. Pod osłoną ciemności sprawcy weszli do lokalu, w którym zniszczyli sprzęt biurowy oraz skradli wyposażenie komputerowe, sprzęt fotograficzny, kamery oraz towary handlowe branży komputerowej. 

Policja z Raciborza zwraca się z prośbą o kontakt świadków, którzy w godzinie 24:00 – 01:00 (z czwartku na piątek) znajdowali się w pobliżu włamania i widzieli zdarzenie. 

 

 

 

 

 

 

 

 

//i/

 

 

 

- reklama -

22 KOMENTARZE

  1. To nie istotne czyja to firma w centrum miasta. Tylko jaka zuchwałość złodzei. Narobi więcej strat niz zabierze. A firmę się buduje wiele lat i z tego ludzie żyją. Wokół budynki oprócz tego wracający z imprez młodzi ludzie i nikt niczego nie widział ? Firmy ochroniarskie jeżdżą tamtędy po kilka razy nie mogli zareagować – a może po takiej reakcji klient by podjął współpracę z taką firmą – to się nazywa marketing a nie kleić nalepki na okna ludziom z reklamą czy tego chcą czy nie. Wiem rozłała mi się żółć ale tak to widzę. Tylko nie mówcie gdzie była …….

  2. Odcięcie prądu.Wygląda na to że ktoś to włamanie starannie chyba przygotował.Byle kto tego chyba nie zorganizował bo przypadkowy złodziej nie odlącza prądu.Jednak osobiscie nie wierzę w policję że złapie tych bandziorów

  3. Raczej jak już po dane piszących na temat TW. i niewydodnych artykułów dotyczących obecnej wladzy w racku chociaż trudno nie zgodzić się z większoscią tych wpisów.To miasto jest biedne .

  4. co ma wyłączony prąd do niedziałającego alarmu ? każdy alarm ma swoje zasilanie z akumulatora, powiadomienia wysyłane są natychmiast do stacji monitorowania albo do właściciela budynku, w ustawieniach można nawet pozbawienie centrali prądu ustawić jako alarm sabotażowy – a więc zdaje się że alarmu albo nie ma tam wcale, albo mają jakiś lipny system

  5. Wątpię żeby wszystkie alarmy były na akumulator być może starszego typu czy te gorsze są podłanczane do sieci bezposrednio np gdy sie jest pewnym że sieć jest dobrze zabezpieczona.W samochodach napewno alarmy są z akumulatora zasilane ale tam innego wyjścia nie ma.

  6. generalnie jest tak że możesz rozwalić centralkę, odciąć zasilanie, a dobrze zaprojektowany system będzie posiadał na ścianie zewnętrznej wyjec z własnym akumulatorem , który i tak zawyje, nie wspomnę o podstawowym zabezpieczeniu jakim jest wysłanie powiadomień w dobrze zaprogramowanej centrali. Wychodzi na to że właściciel firmy, biura pożałował kapuchy na dobre zabezpieczenie swojego mienia

  7. Proponuję aby zainteresowani zostawili wiadomości na wszelki wypadek że dobrze się czują i nie wybierają się na drugą stronę.To włamanie mało prawdopodobne aby bylo zwykłym wlamaniem jak już to z zemsty za pisanie prawdy i równocześnie aby dorwać sie do danych aby dobrać sie do niewygodnych osób.To moja hipoteza chyba z dość dużym prawdopodobieństwem potwierdzenia..

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here