Administracja nowym kierunkiem w PWSZ

3

PWSZ powodu braku chętnych musiała zaprzestać kształcenia na kierunkach Matematyka oraz Europeistyka. W ich miejsce ma pojawić się Administracja.

 

- reklama -

O planach raciborskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej na najbliższą przyszłość poinformowali radnych powiatowych rektor Michał Szepelawy oraz dr Ewa Pierzchała Wobec zamknięcia Matematyki i Europeistyki uczelnia pokłada duże nadzieje w kierunku Bezpieczeństwo Państwa, do którego uruchomienia zakończono już wszelkie formalności.

 

Kolejnym kierunkiem mającym przyciągnąć studentów jest Administracja. Starania w tej dziedzinie są na dobrej drodze, stosowne papiery czekają tylko na ostatni podpis pani minister.  W PWSZ mają nadzieję, iż przyszli urzędnicy będą mogli zdobywać fach już w nadchodzącym roku akademickim.

 

Dr Pierzchała przekazała radnym, iż nowe kierunki przyczynią się do ratowania demografii w regionie i są procesem naturalnym. A dlaczego właśnie Administracja? Szkoła o profilu społeczno-pedagogicznym może dowolnie szukać nowych form, które wpisują się w ich schemat. Reforma z 2011 dopuszcza kształcenie studentów wg pomysłu, jaki posiada szkoła. Władze PWSZ liczą na to, iż absolwenci w/w kierunków będą dobrze przygotowani wchodząc na rynek pracy. Ma to zapewnić kształcenie w nowoczesnym profilu praktycznym, gdzie wiedzę przekazywać będą wykładowcy-praktycy ze stopniami naukowymi. Ponadto w programach nauczania ma być położony duży nacisk właśnie na kształcenie praktyczne.

 

Na początek planowane jest uruchomienie dwóch specjalności: administracji gospodarczej, przygotowującej do pracy w sektorze prywatnym, oraz administracji publicznej, wyposażającej w kompetencje pozwalające pracować w charakterze urzędnika publicznego. Niewykluczone jednak, iż paleta specjalności zostanie poszerzona o np. inżynierię administracji czy administrację rolniczą.

 

Paweł Strzelczyk

 

 ———————————————–

 

zobacz także:

 

"Dla Ciebie to 5 minut, dla kogoś całe życie" to hasło akcji fundacji DKMS, do której dołączyli studenci naszej uczelni.

 

 

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. [url=http://www.raciborz.com.pl/art34406.htm]Czytelnicy piszą: Nasze Miasto. Nasz Patriotyzm[/url]
    [url=http://www.raciborz.com.pl/art34605.htm]Czytelnicy piszą:Nasza kondycja, nasz los.Start UP czy DOWN?[/url]

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here