Kamil Kotas z Chałupek laureatem nagrody im. Wawrzynków

0

Instytut Śląski w Opolu docenił pracę magisterską mieszkańca Chałupek, studenta Uniwersytetu Wrocławskiego.

Nagroda imienia Jana i Wojciecha Wawrzynków za najlepszą pracę magisterską poświęconą dziejom politycznym, kulturze i problemom społecznym Śląska przyznawana jest od 1991 roku. Intencją fundatorów jest zachęcenie studentów do podejmowania badań śląskoznawczych wyostrzających świadomość społeczną w dzie­dzinach objętych formułą nagrody, tj. w zakresie nauk humanistycznych i społecznych, w odniesieniu do Śląska jako krainy historyczno-geograficznej.

- reklama -

W tym roku tytuł laureata oraz nagrodę pieniężną za pracę "Dzieje Chałupek 1742 – 1918" otrzymał Kamil Kotas z Chałupek. Kamil studiuje kierunek "Historia" na Uniwersytecie Wrocławskim. Swojemu zamiłowaniu do historii oraz kultury Śląska dał wyraz niejednokrotnie. Już od kilku lat na stronie internetowej Chałupek oraz Rudyszwałdu można czytać jego artykuły poświęcone dziejom tych miejscowości. – Praca pana Kamila Kotasa wyróżniała się i nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że powinna zwyciężyć – powiedział w wywiadzie dla Nowej Trybuny Opolskiej dr Maciej Borkowski, sekretarz kapituły konkursowej.

 

– Podjąłem ten temat ze względu na więź łączącą mnie z tą miejscowością, ponieważ
jestem mieszkańcem tej wsi i miłość do Chałupek sprawiła, że
wybrałem ten temat – mówił Kamil Kotas w wywiadzie

 

Do tegorocznego konkursu zgłoszono 10 prac magisterskich. Wręczenie nagrody odbyło się 26 marca w Instytucie Śląskim w Opolu.

 

/Paulina Krupińska/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here