Podopieczni Dariusza Binka drudzy w turnieju Mazda Cup 2014

0

Młodzi zawodnicy KS Unia Racibórz pokonali takie drużyny jak Ruch Chorzów, Promotor Zabrze czy Skra Częstochowa.

W Sławkowie odbył się turniej "Mazda Cup 2014". Wzięło w nim udział 8 druży, które podzielone zostały na dwie grupy. Młodzi piłkarze KS Unii Racibórz grali w grupie B, a ich przeciwnikami byli: Skra Częstochowa, Promotor Zabrze oraz Szczakowianka Jaworzno. Raciborzanie okazali się najlepsi i awansowali do złotej grupy. Tutaj pierwszym przeciwnikiem raciborskiej drużyny była drużyna gospodarzy, która w roku 2012 oraz 2013 wygrała ten turniej. Pomimo bardzo wysoko zawieszonej poprzeczki piłkarze z Raciborza wygrali to spotkanie. Radość była ogromna.

- reklama -

Ostatni mecz turnieju młodym piłkarzom przyszło grać z drużyną Krakus Nowa Huta. Był to mecz o pierwsze miejsce turnieju. Spotkanie przebiegało na wysokim poziomie. Unici byli drużyną dominującą. Stwarzali dobre sytuacje. Niestety piłka zamiast wpadać do siatki uderzała dwa razy w słupek i raz w poprzeczkę. Rywale okazali się znacznie skuteczniejsi, pokonując dwa razy bramkarza Unii. Ostatecznie Unia Racibórz zajęła 2. miejsce. Oprócz wyróżnienia drużynowego organizatorzy nagrodzili zawodnika Unii Kacpra Olszynę, który został wytypowany do drużyny "All Stars".

Wyniki turnieju:
KS Unia Racibórz – Skra Częstochowa 2:1 (Bramki: Olszyna, Gawron)
KS Unia Racibórz – Promotor Zabrze 1:0 (Widera)
KS Unia Racibórz – Szczakowianka Jaworzno 2:1 (Gawron, Jurecki)
KS Unia Racibórz – Orbita Bukowno 1:0 (Kampka)
KS Unia Racibórz – Krakus Nowa Huta 0:2

W turnieju wzięli udział: Biły Błażej, Olszyna Kacper, Kuziak David, Telejko Michał, Paczuła Robert, Brodala Borys, Widera Xavier, Kampka Wiktor, Jurecki Filip, Masiak Kacper, Gawron Igor.

 

 

 

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here