Gospodarka odpadami: Już szukają firmy do wywozu

3

Minimum trzema śmieciarkami musi dysponować firma, która po 1 lipca chce przejąć w Raciborzu wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Umowa ma obowiązywać 18 miesięcy.

1 lipca mija termin umowy z dotychczasową firmą zajmującą się wywozem i zagospodarowaniem śmieci. Magistrat ogłosił właśnie przetarg na wyłonienie wykonawcy tych usług po tym terminie. Zainteresowane firmy mogą zgłaszać swe oferty do 20 maja.

- reklama -

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w wymaganiach stawianych oferentom znalazły się m.in. wyposażenie w kamery umożliwiające monitorowanie rodzaju wywożonych odpadów. Zamawiający narzuca też szczegółowy harmonogram wywozu wynikający z regulaminu wywozu opracowanego przez gminę. Ponadto firma musi być gotowa reagować szybko na sygnały np. o przepełnionych dzwonach.

Potencjalny odbiorca musi dysponować:

a). co najmniej trzema pojazdami typu śmieciarka do odbioru odpadów komunalnych,
b). co najmniej jednym pojazdem małogabarytowym do 3,5 tony dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu przystosowanego do odbioru odpadów z posesji o utrudnionym podjeździe,
 c). co najmniej dwoma pojazdami z zabudową HDS przystosowanych do odbioru odpadów z selektywnej zbiórki,
d). co najmniej jednym pojazdem przystosowanym do odbioru odpadów wielkogabarytowych i odpadów umieszczonych w szczelnych workach plastikowych,
e). co najmniej jednym pojazdem z dźwignikiem hakowym lub bramowym (nośnik) do odbioru kontenerów z odpadami typu KP 7.

Przedłużono również termin trwania zamówienia w stosunku do poprzedniego przetargu. Aktualną umowę przewidziano na 12 miesięcy, następny podmiot będzie realizował zamówienie przez 18 miesięcy. Ogłoszenie o zamówieniu zawiera ponadto szczegółowo określoną procedurę odwoławczą.

 

/ps/

 

 ————————————————–

 

zobacz także:

 

Prezydent zadowolony ze współpracy z firmą wywożącą śmieci

Od chwili wejścia na rynek raciborski Tönsmeier zainwestował 1 mln zł. Kolejny milion zamierza wydać w tym roku na dwie nowoczesne śmieciarki.

 

 

"Po co wspomagamy konkurencję naszej spółki"?

Radni Wacławczyk i Kusy nie mogą nadziwić się, jakie korzyści wynikają ze współpracy z PUK Ruda Śląska, konkurentem miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

 

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Lenk- NIEUDACZNIKU! Dlaczego okradasz mieszkańców Raciborza? Dlaczego nie naliczysz kar za niewywiązywanie się firmy z obowiązku wywozu śmieci? Za co i dlaczego im płacisz? W ogródkach działkowych ” Tulipan” śmieci wywieziono w tym roku trzykrotnie. Toniemy w śmieciach!!! Do roboty NIEUDACZNIKU – do roboty!

  2. I przyrodę w mieście też ci ludzie rujnują.Trawniki zabetonowują i zabrukowują.Oni nie nawidzą przyrody drzew zieleni.Ci ludzie chyba zdają się już nie rozumieć jak niszczą to miasto.Teraz chcą wyciąć ze dwieście drzew nad Odrą.W imię czego?A może dla …?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here