Maturzyści „mechanika” w Częstochowie

0

9 kwietnia grupa licząca 87 uczniów klas czwartych Zespołu Szkół Mechanicznych wyruszyła na Diecezjalną Pielgrzymkę Maturzystów.

Relacja ze szkolnej strony internetowej:

- reklama -

Pielgrzymka odbywała się pod wodzą katechety pana Pawła Jasnego. Opiekunami byli nauczyciele: P. Kozak, D. Cyron, H. Draga i M. Gieroń. Na miejsce dotarliśmy około godziny 11. Równo o 11 rozpoczęła się Droga Krzyżowa wzdłuż wałów. Prowadził ją wieloletni organizator tej imprezy Ks. Jarosław Staniszewski i młodzież. Krzyż był niesiony przez uczniów  poszczególnych szkół, które zmieniały się co stację krzyżową, w drodze szedł z nami  także Ks. Biskup Andrzej Czaja, który później przewodniczył modlitwie i uroczystej Mszy świętej w kaplicy Matki Boskiej Jasnogórskiej. Wszystkich uczestników było 1200 z 20 szkół naszej diecezji.

 

 

 

 
 

 

Na czas Mszy świętej został odsłonięty obraz Matki Bożej. Biskup w kazaniu odniósł się do problemów ludzi młodych, rozważając tezę Kartezjusza "myślę więc jestem" na rzecz "zostałem pomyślany wiec jestem",  podkreślił udział Boga w dziele stworzenia człowieka. Rozważając grzechy główne, przy grzechu  nieumiarkowania, przypomniał o fakcie  nadmiernego korzystanie z urządzeń elektronicznych, zajmujących nie tylko czas wolny, ale i niejednokrotnie sporą część życia.  W rodzinach dostrzec można, że rodzice, którzy nie mają czasu dla swoich dzieci, wspomagają się komputerem jako nianią. Reprezentanci maturzystów w modlitwie przed obrazem oddali w opiekę Matki Bożej tegorocznych maturzystów. Na zakończenie Mszy Biskup udzielił błogosławieństwa  i zachęcił do udziału i pomocy w organizowaniu Światowych Dni Młodzieży,  które odbędą się w Krakowie.

 

Tekst i zdjęcia: mechanik.rac.pl

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here