Brzezie: Niedziela Palmowa – wjazd Jezusa do Jerozolimy

6

Na pamiątkę radosnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, w polskich kościołach obchodzona jest uroczyście Niedziela Palmowa.Zobacz relację z Brzezia [zdjęcia>>] [WIDEO]

- reklama -

 

Gdy przyszedł w pobliże Betfage i Betanii, do góry zwanej Oliwną, wysłał dwóch spośród uczniów, mówiąc: „Idźcie do wsi, która jest naprzeciwko, a wchodząc do niej, znajdziecie oślę uwiązane, którego nikt jeszcze nie dosiadł. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj!” A gdyby was kto pytał: „Dlaczego odwiązujecie?”, tak powiecie: „Pan go potrzebuje”. Wysłani poszli i znaleźli wszystko tak, jak im powiedział. (…) I przyprowadzili je do Jezusa, a zarzuciwszy na nie swe płaszcze, wsadzili na nie Jezusa. Gdy jechał słali swe płaszcze na drodze. Zbliżał się już do zboczy góry Oliwnej, gdy całe mnóstwo uczniów poczęło wielbić radośnie Boga za wszystkie cuda, które widzieli (Łk 19, 20-37).

Wielki tłum, który przybył na święto, usłyszawszy, że Jezus przybywa do Jerozolimy, wziął gałązki palmowe i wybiegł Mu naprzeciw. Wołali: „Hosanna! Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie”, oraz „Król izraelski!”.
A gdy Jezus znalazł osiołka dosiadł go, jak jest napisane: „Nie bój się Córo Syjońska! Oto Król twój przychodzi, siedząc na oślęciu”.(J 12, 12-16).

 

 

 

Na pamiątkę radosnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, w polskich kościołach obchodzona jest uroczyście Niedziela Palmowa. W kościele ten świąteczny i radosny dzień, jest jednocześnie początkiem Wielkiego Tygodnia poprzedzającego Zmartwychwstanie Jezusa.

Zobacz zdjęcia i wideo z  procesji w parafii św.Mateusza i Macieja w Brzeziu.  

//i/

 

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. ciekawe dlaczego autor zdjec za kazdym razem tak promuje swoja rodzine na zdjeciach, na 27 zdjec [color=#ff0000]przynajmniej 7[/color] przedstawia czlonkow rodziny, obrzydliwa prywata….ze tez tego nikt nie widzi i nie ukroci…..

  2. Brzezianie to Ci, którzy umożliwili Tadeuszowi Wojnarowi – zaborcy społecznych , spółdzielczych pieniędzy
    34 000zł netto, pobieranych miesiąc w miesiąc, z kasy wspólnoty członków NOWOCZESNEJ, [color=#ff0000]W J A Z D…….[/color] do Rady Miasta w Raciborzu /242 głosy/ Cwaniak mieszka w centrum, a tam schował się na listach wyborczych , bo z tych list wchodziło dwóch kandydatów ! Inaczej nie miałby szans !

  3. Brzeżniacy ! Nie wstyd Wam, z powodu WJAZDU , dzięki WAM Tadeusza Wojnara = największego zaborcy społecznych, spółdzielczych pieniedzy c.34 000 zł netto do RADY MIASTA?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here