Panie znów zaczęły kopać. Niestety, już bez Unii

  3

  Jeśli kogoś w Raciborzu jeszcze to interesuje, to wznowiła rozgrywki kobieca Ekstraliga piłki nożnej. Mistrz z Raciborza niestety nie obroni tytułu.

  - reklama -
  Runda wiosenna rozpoczęta. Po pięciu latach dominacji Unii w kobiecym futbolu, po zakończeniu obecnego sezonu nie będziemy cieszyć się z kolejnego mistrzostwa dla Raciborza. To przypadnie, jak wszystko na to wskazuje, wiecznie drugiemu do tej pory Medykowi Konin. Z kronikarskiego obowiązku wspomnimy tylko, iż Unia – gdyby jeszcze istniała – zagrałaby w pierwszej kolejce z Mitechem Żywiec. Kolejne pogromy góralek – jak i innych ligowych przeciwników – to już jednak wspomnienie, i Mitech zainkasował za tę rundę walkower 3:0. A skoro już jesteśmy w temacie kobiecej piłki, bo w przyszłości na pewno nie będzie to częste, to warto jeszcze dodać, iż w pierwszej kolejce Ekstraligi żadna z byłych piłkarek RTP Unia w szczególny sposób się nie wyróżniła.

  Wyniki pierwszej kolejki rundy wiosennej:

  AZS PSW Biała Podlaska     0-0     Gol Częstochowa
  AZS Wrocław     0-2     Zagłębie Lubin
  Mitech Żywiec     3-0     Unia Racibórz (walkower)    
  Medyk Konin     6-1     KKP Bydgoszcz
  Górnik Łęczna     1-1     GOSiR Piaseczno

   

  /ps/

   

   ———————————————-

   

  zobacz także:

   

  Definitywny koniec RTP Unia Racibórz

  2014-04-08

  W poniedziałek na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym przyjęto uchwałę o likwidacji stowarzyszenia. Oznacza to, że klub formalnie przestaje istnieć.

   

  - reklama -

  3 KOMENTARZE

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here