Rafako pełną mocą naprzód!

0

Wielki czwartek 2014 roku przejdzie do historii Rafako. I to dzień wielkiego triumfu. Firma podpisała umowę z koncernem Tauron na budowę bloku energetycznego elektrowni w Jaworznie.

 

- reklama -

Wartość inwestycji to blisko 4 miliardy 400 milionów zł netto oraz należny podatek VAT.  Podpisanie umowy miało miejsce w Jaworznie o godz. 12.00. Umowę podpisali prezes Rafako Paweł Mortas i wiceprezesi Tauron Wytwarzanie Albert Kępa i Jacek Janas.

 

Przy podpisaniu umowy obecny był premier Donald Tusk, Wicepremier Elżbieta Bieńkowska oraz Minister Skarbu Władysław Karpiński. Obecność najważniejszych osób w państwie świadczy jak ważne jest to inwestycja nie tylko dla Śląska, ale i dla całej Polski. Rafako celebrowało podpisanie umowy w domku strzeleckim na ul. Łąkowej.

 

Obecnością zaszczycili m.in. prezydent Mirosław Lenk oraz starosta Adam Hajduk, senator Adam Zdziebło i poseł Henryk Siedlaczek. W trakcie uroczystości głos zabrał prezes RAFAKO Paweł Mortas, który mówił o trudnych negocjacjach i wyboistej drodze do podpisanej umowy.

 

O jutrze RAFAKO, konceptach na przyszłość, szansach i zagrożeniach powiedział kilka ważnych słów wiceprezes Krzysztof Burek. Nie zabrakło głosu wiceministra Adama Zdziebły, który podkreślił, że jest to realizacja zapowiedzi premiera z expose. Ostatnia wypowiedź należała do posła Henryka Siedlaczka. Poseł podkreślił przede wszystkim wagę umowy dla regionu. Mówił o bezpieczeństwie zatrudnienia i znaczeniu RAFAKO dla ziemi Raciborskiej. Po uroczystości na cześć finalizacji umowy wystrzelono z małej armaty bractwa kurkowego. O umowie czytaj więcej na stronach raciborz.com.pl.

Leszek Iwulski

 

 ————————————————–

 

zobacz także:

 

Podpisano umowę na budowę bloku w Jaworznie pomiędzy RAFAKO a energetycznym gigantem Tauronem. Przy podpisaniu obecny był premier Tusk.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here