Otwarcie skweru im. ks. Pieczki przy muzyce

8

Na 25 kwietnia zaplanowano uroczyste otwarcie skweru im. ks. prałata Stefana Pieczki w Raciborzu.
Początek uroczystości o godz. 17.00. W części oficjalnej wystąpienie prezydenta Mirosława Lenka, wspomnienie o ks. Pieczce i poświęcenie skweru po modernizacji. Będzie też program artystyczny.

W części artystycznej wystąpią uczniowie ze szkoły podstawowej nr 4 im. ks. Stefana Pieczki, a także grupy związane z Raciborskim Centrum Kultury. Zespół wokalny "Perspektywa" odnosi sukcesy biorąc udział w wielu konkursach, ostatnio szczęśliwy okazał się dla młodych wokalistek Radliński Turniej Piosenki Dzieci i Młodzieży."Perspektywa" powstała siedem lat temu, ale do najstarszej grupy dołączyła w 2012 roku grupa dziecięca, a w październiku 2013 roku – średnia. – Z młodzieżą pracuje się bardzo dobrze. Jest zaangażowana i chętna – mówi założycielka i instruktorka zespołu Alicja Ploch-Burda. "Perspektywa" jest jedną ze sztandarowych grup prężnie działającego i rozwijającego się w Raciborskim Centrum Kultury Amatorskiego Ruchu Artystycznego.

- reklama -

Po "Perspektywie" wystąpi z okazji uroczystego otwarcia zmodernizowanego skweru Młodzieżowa Orkiestra RCK pod dyrekcją Henryka Krótkiego. Młodzi instrumentaliści działają w RCK dopiero od ponad roku, ale już wielokrotnie występowali nie tylko w Raciborzu, ale i regionie. Ostatnio dali ciekawy występ podczas wieczoru z okazji Dnia Kobiet zorganizowanego w RCK.

/publ.p/

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. Skwer po przebudowie i wydaniu 2.4mln zł wygląda okropnie.Ławki bez oparcia (siedzenie na nich ma być uciążliwe i niewygodne)?Do chodzi do tego że ze skweru zrobiono betonowy plac (może by trzeba było nazwę zmienić) bo na skwer to ten brukowo betonowy twór nie wygląda teraz.Skwerem został chyba tylko w nazwie.

  2. Myślę że nawet zganianie na otwarcie dzieci jak za PRLu nie uratuje wizerunku tego brukowego dzieła.A gdzie zieleń?Gdzie krzewy?Dlaczego polikwidowane zostały metry kwadratowe zieleńców a w to miejsce dano” żywy bruk”?Brukowy plac w sam raz na występy dzieci.Tylko że skwery nie powinny być brukowanymi placami koszmarkami!

  3. Czy jest jakakolwiek szansa aby nowe wladze które zostaną wybrane na jesień przerobily ten skwer i ODBRUKOWAŁY zieleńce które zostaly zabrukowane i zabetonowane?

  4. A w centrum miasta zostało parę budynków nie podłączonych do sieci centralnego ogrzewania.I smog jest taki że mamy tu jeden wielki cyrk.Smród że oddychać czasami nie idzie.Za to prezydenci nie widzą chyba żadnego problemu wolą drzewa wycinać kolejne baseny budować i betonować miasto .

  5. Trzeba ich przy wyborach odsunąć od władzy bo zabrukują całe miasto i wytną wszystkie drzewa w mieście.Wesołych i zdrowych Świąt Wielkanocnych dla wszystkich.

  6. Tylko kim ich zastapisz? Czy ktokolwiek rozsądny bedzie kandydował? Kto na prezydenta wystartuje ? A na dodatek bedzie mial wiedzę jak listy wyborcze ułozyć? TW w tym jest najlepszy.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here