
Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu zostali laureatami XVI Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.XVI Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej odbył się w Mysłowicach. Wzięli w nim udział wychowankowie MDK w Raciborzu, którzy zajęli odpowiednio miejsca:
– Aleksandra Figurniak – zdobyła II miejsce w kategorii soliści konkursu wokalnego
– grupa tetralna „4 Ściana II” – zdobyła wyróżnienie w przeglądzie teatralnym
– Daria Soszyńska – zdobyła I miejsce w kategorii soliści konkursu wokalnego
– zespół wokalny MIRAŻ – zdobył Nagrodę Specjalną Festiwalu
Ponadto cztery wokalistki zespołu Miraż zakwalifikowały się do finału ścisłego finału XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60 i 70 – "Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” w Wyszkowie, który jest jednym z najbardziej prestiżowych festiwali muzycznych w Polsce, a są to: Joanna Soszyńska, Dominika Sławik, Magdalena Wacha i Magdalena Wojak. Należy dodać przy tym, że kwalifikacja do Festiwalu w Wyszkowie nastąpiła po przesłuchaniu tzw. dem nagraniowych typu audio (każdy z uczestników minimum nagranych po 3 utwory) od ponad 200 uczestników z całej Polski przez Jury Konkursowe Festiwalu pod przewodnictwem Ryszarda Pozankowskiego – bez wstępnej wiedzy Jury, skąd uczestnicy pochodzą i kim są ich nauczyciele.
W Finale Festiwalu (18-19 czerwca) udział weźmie 22 młodych wokalistów z całej Polski w tym 4 reprezentantki Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu pracujące nad swoim warsztatem wokalnym pod kierownictwem Elżbiety Biskup.
/p/




![Amelia Lipa prezentuje nowy singiel „Dom” [WIDEO] amelia lipa](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/amelia-lipa.jpg)
![Literacka podróż po Włoszech, czyli spotkanie z Gregiem Krupą w Strzesze [ZDJĘCIA] Literacka podróż po Włoszech, czyli spotkanie z Gregiem Krupą w Strzesze](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/greg-krupa-rck-w-punkt.jpg)
![Spotkanie z Mają Adamik w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Spotkanie z Mają Adamik w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/maja-adamik-13.jpg)



![Zimowa wyprawa na Ślężę z PTTK Racibórz [ZDJĘCIA] Zimowa wyprawa na Ślężę z PTTK Racibórz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/pttk-raciborz-sleza-1.jpg)

![Czy płatności bezgotówkowe to domena wyłącznie młodych? Debata oksfordzka w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Czy płatności bezgotówkowe to domena wyłącznie młodych? Debata oksfordzka w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/i-lo-debata.jpeg)
![Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] Praktyczna lekcja dziennikarstwa w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-dziennikarskie-i-lo.jpg)
![Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca [ZDJĘCIA] Język angielski na wesoło w bibliotecznym Klubie Ojca](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/klub-ojca-raciborz.jpg)
![Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Saksofon bohaterem koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/koncert-umuzykalniajacy-rck.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)









