Wyróżnienie dla G5 za inicjatywy z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu!

0

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu do końca lutego 2014 r. zgłoszone zostały przez placówki oświatowe 1162 inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych internautów. Dzień Bezpiecznego Internetu realizowany jest w Polsce przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową w ramach programu Komisji Europejskiej „Safer Internet”.Do końca marca lokalni organizatorzy DBI przysyłali sprawozdania ze zrealizowanych działań. Wszystkie sprawozdania wzięły udział w konkursie.

Jury, w którego skład weszli przedstawiciele z Fundacji Orange oraz Polskiego Centrum Programu Safer Internet, po dokładanym przeanalizowaniu nadesłanych sprawozdań zdecydowali, że wśród 16 nagrodzonych i wyróżnionych jako jedyne z Raciborza znalazło się Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II.


Przygotowania do Dnia Bezpiecznego Internetu trwały w naszej szkole od dłuższego czasu: wszyscy rodzice, uczniowie i nauczyciele otrzymali biuletyn na temat TIK (Technologii Informacji Komunikacyjnej), każdy uczeń otrzymał opracowany przez nauczycieli kodeks TIK, w szkole wprowadzono Procedury TIK a na lekcjach informatyki poszukiwano informacji i filmów dotyczących najczęstszych zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu, dyskutowano o skutkach stosowania cyberprzemocy.

11 lutego, przez cały dzień, wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły nosili zaprojektowane przez uczennice klasy III a logo DBI w G5. Na korytarzach pojawiły się dekoracje w postaci zawieszonych pod sufitem balonów z doczepionymi hasłami dotyczącymi bezpiecznego Internetu. Nie zabrakło również plakatów o tej tematyce. Oczywiście, autorami haseł i plakatów byli uczniowie Gimnazjum Nr 5. Podczas przerw przerywnikiem muzycznym był motyw z filmu „Przygody Fejsmena”.

Zostały również ogłoszone następujące konkursy związane z tym dniem: konkurs na plakat wykonany dowolną techniką, prezentację multimedialną, filmik, scenkę teatralną lub opowiadanie o zagrożeniach płynących z Internetu i skutkach, jakie może wywołać nasza nieostrożność lub stosowanie cyberprzemocy.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here