
Miasto wprowadziło zwolnienie z podatku od nieruchomości dla nowych budynków wykorzystywanych do działalności gospodarczej.
Właściciele nowo wybudowanych obiektów komercyjnych w Rybniku mogą liczyć na zwolnienie z podatku od nieruchomości. Do tej pory z ulgi skorzystało czterech właścicieli nieruchomości, a łączna powierzchnia objęta preferencyjnymi zasadami wynosi 1883 m². Zgodnie z przyjętymi przepisami zwolnienie przysługuje przez okres trzech lat od momentu uzyskania do niego prawa.
- reklama -
- reklama -




![Transgraniczna współpraca bibliotek trwa. Wspólne zwiedzanie Raciborza [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/raciborz-karwina-biblioteka-nie-ogranicza.jpg)

![Witraże i kwiaty dla mam. Twórcze zajęcia w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Witraże i kwiaty dla mam. Twórcze zajęcia w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/warsztaty-z-okazji-dnia-matki.jpg)
![V Jarmark Rękodzieła w Rudach przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA] V Jarmark Rękodzieła w Rudach przyciągnął tłumy](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/jarmark-rekodziela-rudy.jpg)




![Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Raciborzu rozpoczęty [ZDJĘCIA] Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Raciborzu rozpoczęty](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/tydzien-czytania-dzieciom.jpg)


![Dzieci z Przedszkola nr 15 mają nowy plac zabaw [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/przedszkole-nr-15-raciborz-plac-zabaw.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)


![Remont ul. Wygonowej i Zakładowej w Raciborzu zakończony [ZDJĘCIA] [ZDJĘCIA] Remont ul. Wygonowej i Zakładowej w Raciborzu zakończony](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/ulica-wygonowa-zakladowa-raciborz.jpg)


