Zamkowy jarmark w rytm Czardasza

0

Jarmark Kwiatów, Roślin Ozdobnych, Rękodzieła i Zdrowej Żywności na dziedzińcu zamku w Raciborzu już 26 kwietnia.

Zamkowy dziedziniec pełen stoisk z kwiatami, roślinami ozdobnymi i mięsożernymi, kilka godzin występów i gawęd Marka Szołtyska a na deser artyści Teatru Muzycznego z Poznania z programem W krainie Czardasza. 2. Jarmark Kwiatów, Roślin Ozdobnych, Rękodzieła i Zdrowej Żywności na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu już w sobotę 26 kwietnia.

- reklama -

Już blisko 50 wystawców zapowiedziało swój udział, 26 kwietnia, w 2. Jarmarku Kwiatów, Roślin Ozdobnych, Rękodzieła i Zdrowej Żywności na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Stoiska wypełnią cały dziedziniec, a zamkowa scena plenerowa będzie miejscem wielu występów.

Swój udział zapowiedzieli sprzedawcy obecni zwykle na Lecie Kwiatów w Otmuchowie. Będą kwiaty rabatowo-balkonowe, drzewka, byliny, krzewy, rośliny doniczkowe i rabatowe, mięsożerne a także cebulki. Ofertę wzbogacą wystawcy rękodzieła i innych różności. Będą serwety, serwetki, drewniane sprzęty domowe, rzeźby, ceramika, tkactwo, zabawki, ozdoby, biżuteria, regionalne produkty spożywcze oraz stare pocztówki, numizmaty i inne ciekawostki antykwaryczne.

Z większą niż w zeszłym roku ofertą pojawi się Specjalistyczne Gospodarstwo Ogrodnicze CarniSana, oferujące rośliny mięsożerne. Zwiedzający będą mieli możliwość na własne oczy zobaczyć przedstawicieli drapieżnych roślin z różnych stref klimatycznych. Przedstawione zostaną między innymi muchołówki, których pułapki zamykają się w niecałą sekundę po podrażnieniu ich przez ofiarę, kapturnice osiągające w dorosłości nawet metr wysokości oraz dzbaneczniki, których ofiarami w warunkach naturalnych stają się nierzadko nawet ptaki czy niewielkie ssaki. Naturalnie nie zabraknie także kilkudziesięciu gatunków rosiczek i tłustoszy, a także prawdziwych rarytasów! Przewidziana jest również możliwość zakupu różnorodnych roślin mięsożernych w przystępnych cenach oraz uzyskania fachowej porady.

Występy sceniczne poprowadzi Marek Szołtysek, pisarz, śląski gawędziarz znany z publikacji w Dzienniku Zachodnim oraz w portalu Onet.pl. Będzie zabawiał publiczność, rozmawiał z artystami i wystawcami już od południa. A na scenie wystąpią:
13.30 – 14.30 – tańce ludowe w wykonaniu zespołów Łężczok I, Raciborzanie I;
14.30 – 15.10 – spektakl "Cioteczka" w wykonaniu młodych aktorów z Młodzieżowego Domu Kultury;
15.10 – 15.30 – Śląskie Dziołchy i Synki ( Gimnazjum nr 3);
15.30 – 16.30 – tańce ludowe w wykonaniu młodszych Łężczok II, Łężczok III, Raciborzanie II, Raciborzanie III;
16.30 – 17.10 – trio Singers
Około godziny 17.00 wielki operetkowy finał, czyli znani i lubiani w Raciborzu artyści Teatru Muzycznego z Poznania w operetkowym, wiosennym programie "W krainie Czardasza". Anna Bajerska – Witczak, Magdalena Rutkowska, Bartosz Kuczyk, Mirosław Niewiadomski oraz para baletowa zabiorą wszystkich w podróż w krainę europejskiego folkloru. Na scenie – tańce od polki, przez tarantelę do kankana.

Dziedziniec Zamku Piastowskiego w Raciborzu, 26 kwietnia (sobota) – od godz. 10.00 do wieczora. Wstęp na jarmark – bezpłatny.

Zamek Piastowski (wnętrza) będzie czynny jak zawsze od 10.00 do 18.00. Wstęp – po wykupieniu biletów 2 zł normalny, 1 zł ulgowy, przy czym w godzinach od 13.00 do 17.00 będzie można zwiedzać zamek indywidualnie bez przewodnika, a za to dzięki zamkowym wolontariuszom.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here