Piraci, księżniczki i kowboje na ulicach Brzezia [ZDJĘCIA]

1

Barwny korowód bajkowych postaci przeszedł ulicami Brzezia. Wszystko za sprawą Światowego Dnia Książki.

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, Filia nr 9 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu, jak co roku, zorganizowała Paradę Bajkowych Postaci. W imprezie wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 16 w Brzeziu oraz uczennice klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 3. Łącznie około 50 osób

- reklama -

W tym roku pochód wyruszył z Przedszkola. Przy akompaniamencie skrzypiec korowód przemierzał ulice Brzezia wzbudzając zachwyt i zaciekawienie mieszkańców. Przedszkolaki maszerowały radośnie podśpiewując, tańcząc i pozdrawiając przechodniów. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie przebrania były głównym powodem ogólnego zaciekawienia. Wśród uczestników nie zabrakło kowbojów, Kota w Butach, księżniczek, piratów, Pippi, Pszczółki Mai, Indian i wielu innych bajkowych postaci.

 

 

Po dotarciu do biblioteki rozpoczęła się zabawa i konkursy. Młodzi przebierańcy, zabawiani przez panie przedszkolanki i uczennice SP 3, mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat książek, poukładać puzzle oraz wcielić się w rolę niedźwiedzia, który mocno śpi. Nie obyło się bez czytania bajek i odgadywania melodii granych na skrzypcach. Na zakończenie zmęczone ale szczęśliwe dzieci, zostały poczęstowane słodką przekąską, po czym wróciły do Przedszkola.

Wszyscy biorący udział w tym kolorowym wydarzeniu, otrzymali pamiątkowy dyplom i zaproszenie na kolejną Paradę Bajkowych Postaci w przyszłym roku.

 

 
 

 

 

 

/p/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here