Uczniowie ZSOMS kręcą film fabularny. Premiera w czerwcu!

1

"Kuzyn" to historia policjantów z wydziału kryminalnego, którzy zajmują się sprawami nieletnich przestępców.

Minęło 6 lat od premiery filmu "Eine kleine masakra", szkolnej produkcji, w której udział wzięli uczniowie i nauczyciele ZSOMS w Raciborzu. Film wyświetlany był nie tylko w szkole, ale miał swoją premierę na "wielkim ekranie". Można było go oglądać w kinie Przemko.

- reklama -

 

Trailer filmu "Eine kleine masakra".

Od tamtego czasu w szkole powstało kilkanaście innych projektów filmowych: teledysków, filmików reklamowych i relacji z różnych wydarzeń. Teraz przyszedł czas na kolejny film fabularny. Marcin Cyran, nauczyciel języka niemieckiego i Jan Klima, absolwent szkoły, zakończyli właśnie prace na planie krótkometrażowego filmu "Kuzyn". Przed nimi jeszcze montaż i udźwiękowienie filmu.

A o czym będzie nowa produkcja? To historia policjantów z wydziału kryminalnego, którzy zajmują się sprawami nieletnich. Komisarz Borkowski przypomina sobie sprawę pary zakochanych licealistów – osiemnastoletniej Ani i jej chłopaka Arka, maturzysty, który jest tancerzem. Para wybiera się na imprezę do Kaśki. Po imprezie Ania znika. Co się z nią stało? Kim jest tytułowy kuzyn? Tego nie możemy zdradzić. – Widzowie mogą liczyć na sporą dawkę sensacji – zapewniają autorzy produkcji. Premiera zaplanowana jest na czerwiec.

Uczniowie i absolwenci ZSOMS podczas kręcenia scen do filmu "Kuzyn". Fot. ZSOMS

/ZSOMS, publ. p/

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here