Książki zaczęła pisać „z niechęci do szkoły”

0

Mimo tego, że ma dopiero 25 lat to wydała już cztery książki, a za kilka miesięcy pojawi się jej nowa powieść.

Gaja Kołodziej należy do pisarzy młodego pokolenia. Jest autorką czterech powieści: „Wystrzałowa licealistka", „Wystrzałowa maturzystka", „Dar" i „Księżniczka w blasku sławy i cieniu obsesji". A już wkrótce w księgarniach pojawi się kolejna powieść „Przemilczenia". O tym, kiedy zaczęła pisać, co jest jej pasją i czy można żyć z pisania opowiadała w bibliotece na ul. Żorskiej. Słuchaczami byli uczniowie Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu oraz uczniowie Gimnazjum Nr 1.

- reklama -

 

 

W trakcie rozmowy z młodzieżą Gaja przyznała się, że zaczęła pisać „z niechęci do szkoły”. Marzyła, aby zostać aktorką więc doskonaliła się w tym kierunku uczęszczając na zajęcia w kółku teatralnym. Obecnie wspomina, że dzięki tym zajęciom poniedziałek był dla niej najlepszym dniem tygodnia w szkole.

Ostatecznie skończyła psychologię kryminalną a nabytą wiedzę wykorzystuje w swoich powieściach. Nie sądziła, że poświęci się pisarstwu ze względu na dysleksję i dysortografię, które wg niej mogły stanowić ograniczenia. Obecnie jej pasja stała się wykonywanym zawodem.

/biblioteka/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here