Wizyta w Iserlohn

0

W ramach wymiany doświadczeń w dniach 5 – 7 maja 2014r. odbyło się kolejne spotkanie raciborskich i niemieckich nauczycieli, tym razem w Iserlohn w Niemczech, gdzie mieści się zaprzyjaźniona placówka.
Delegacja w składzie pani Róża Burek – dyrektor Przedszkola
nr 24, pani Karina Stefaniak – dyrektor Przedszkola nr 26, pani Sabina Henrykowska – Jaśkowiak – nauczyciel Przedszkola nr 24 oraz pani Krystyna Klimaszewska – przedstawiciel Urzędu Miasta Racibórz, miała okazję zaobserwować codzienną pracę niemieckich nauczycieli przedszkola.
Głównym założeniem wizyty była wymiana doświadczeń na gruncie organizacji pracy z dziećmi. Innowacją dla nas jest to, iż w przedszkolu w Iserlohn, dzieci po porannych zajęciach integracyjnych, rozchodzą się na zajęcia profilowane, tj. nauka j. niemieckiego, rytmika, zajęcia artystyczne, gimnastykę oraz zajęcia wyrównawcze.
Praca w tych zespołach przebiega przy udziale 6- 8 dzieci. Główną metodą pracy jest metoda zadaniowa, umożliwiająca zainteresowanie dziecka otaczającym światem poprzez stymulowanie dziecięcej wyobraźni, kreatywności, ciekawości oraz chęci zdobywania wiedzy i zastosowania jej w celu lepszego kontaktu z naturą i innymi ludźmi.
Delegacja z Raciborza uczestniczyła również w spotkaniu z przedstawicielami miasta partnerskiego Ludenscheid, gdzie zaprezentowała charakter naszych placówek.

Podczas wizyty w Iserlohn zrodziły się ciekawe przemyślenia i projekty do pracy z dziećmi po obu stronach.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i gościnność niemieckiej stronie, w szczególności pani Monice Schuller – dyrektor przedszkola w Iserlohn oraz pani Danucie Pokutta, które gościły nas w swoich domach.
Opr. Sabina Henrykowska – Jaśkowiak

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here