Prezes G. Lenartowicz doceniła firmę Inprodesign z Raciborza

3

Inprodesign została wyróżniona za prezentację systemu inteligentnej automatyki budynkowej Fibaro.

Czternasta Eko-Wystawa "Ciepło Przyjazne Środowisku" już za nami. Jak co roku patronat nad imprezą objęła Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Gabriela Lenartowicz. Wystawa była świetną okazją do poznania interesujących rozwiązań w zakresie oszczędności energii i ekologii. W tym roku stoiska 120 wystawców zwiedziło kilka tysięcy osób. WFOŚiGW w Katowicach również miał swoje stoisko, gdzie można było porozmawiać z ekspertami i uzyskać szczegółowe informacje o finansowaniu przedsięwzięć proekologicznych przez Fundusz.

- reklama -

 

Z porad specjalistów WFOŚiGW na Eko-Wystawie skorzystało wiele przedsiębiorców
i osób prywatnych. Zobacz więcej zdjęć>>

 

 

Podczas wystawy wręczono nagrody za najciekawsze ekspozycje (m.in. dla raciborskich firm Sigmatic i Elmar) oraz w kategorii najlepszy produkt (wyróżniono raciborski Chempest). Gabriela Lenartowicz wręczyła nagrodę specjalną Prezesa WFOŚiGW w Katowicach dla firmy INPRODESIGN Racibórz za prezentację systemu inteligentnej automatyki budynkowej Fibaro, jako całkowicie polskiego rozwiązania o cechach ekoinnowacji.

 

System Fibaro to obecnie najdoskonalsze rozwiązanie automatyki budynkowej dostępne na rynku. Umożliwia bezinwazyjną instalację. Zminiaturyzowane moduły instaluje się w dowolnej puszce podtynkowej za włącznik np: światła, rolety, itd. i działają w każdej instalacji. Jako jedyny na rynku, w instalacjach bez przewodu neutralnego (starego typu) potrafi sterować oświetleniem typu LED, czy świetlówkami.

 

System jest na tyle inteligentny, że gdy zajdzie taka potrzeba sam steruje włącznikami. Jeśli wyjedziemy na wakacje i zapomnimy zgasić światło to Fibaro zrobi to za nas. Dzięki funkcjonalności Fibaro zaoszczędzimy do 30 % energii elektrycznej oraz 23 % energii cieplnej. Firma Inprodesign jest jedną z niewielu firm w Polsce, która rozpoczęła wdrażać ten system.

 

/p/

 

 

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. koszt montażu automatyki budynkowej jest niewspółmiernie wysoki w stosunku do oszczędności, podobnie jak produkcja prądu z wiatraków itp.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here