Pierwsza płyta Generacji Lunatyków. „To spełnienie marzeń”

1

Leon Leonidas o pracy nad płytą "Więcej mocy" i współpracy z wytwórnią Siła-Z-Pokoju Version Records.

Redakcja: Od kiedy nagrywacie razem? Pamiętacie jeszcze początki?

- reklama -

Leon Leonidas: Razem nagrywamy od 1998 roku. Wcześniej ja grałem w innej kapeli a WaryJat solo – byłem producentem jego płyty. Ta współpraca zaowocowała założeniem Generacji Lunatyków.

Redakcja: Niedawno do Generacji Lunatyków dołączył Anton. Co wniósł do grupy?

Leon Leonidas: Myślę, że wniósł trochę świeżości do naszej muzyki i naszego spojrzenia na rap. Dzięki temu, że tworzy dla nas muzykę ja mam więcej czasu na teksty czy mix utworów. Podobają nam się jego pomysły i dobrze się dogadujemy.

Redakcja: Jak długo pracowaliście nad płytą "Więcej mocy"? Data premiery była przesuwana. Czy były jakieś problemy?

Leon Leonidas:
Płyta powstawała dość długo bo od 2011 roku. Większość materiału nagraliśmy w Nadstudio w Warszawie. Jednak potem udało nam się nawiązać kilka fajnych kontaktów, co dało szanse na współprace z takimi artystami jak Junior Stress, Fu czy w końcu DJ FEEL-X! Stąd też reszta materiału była już nagrywana w innych studio m.in. w Lublinie i Tychach. Co do przesuniętej daty premiery to był to błąd dystrybutora którego naprawienie kosztowało nas 3 tygodnie, ale ostatecznie wszystko się ułożyło.

 

Generacja Lunatyków i Junior Stress.

 

Redakcja: Macie już jakieś pierwsze recenzje?    

Leon Leonidas: Mamy kilka opinii od ludzi, z których zdaniem się bardzo liczymy, choć osobiście czujemy niedosyt i już wiemy co możemy poprawić na następnym krążku. Póki co odbieramy dużo pozytywnych głosów od słuchaczy.

Redakcja: Za wami także pierwszy koncert promocyjny. Jak wrażenia? Pewnie po koncercie ludzie podchodzili do was porozmawiać. Jakie były ich wrażenia?

Leon Leonidas: Myślę, że byli zadowoleni! My daliśmy z siebie wszystko na scenie i chyba było to widać. Na koncercie była świetna atmosfera! Naprawdę dobrze nam się grało i dziękujemy wszystkim, którzy byli tam z nami.

Redakcja: W jednym z kawałków pojawia się Junior Stress? Jak nawiązała się Wasza współpraca z nimi?

Leon Leonidas: Tak się złożyło, że miałem przyjemność gościć Juniora oraz jego Tate King Stressa w swoim domu po koncercie w Raciborzu. Zauważyliśmy, że nadajemy na podobnych falach i że warto podtrzymać naszą znajomość! I tak po jakimś czasie byliśmy już w Lublinie w studio Juniora Stressa. Nagraliśmy kawałek "Więcej Mocy", który był drugim promującym naszą płytę singlem oraz utwór pt "W Filcharmonii", który postaramy się opublikować wkrótce.

 

Płytę "Więcej mocy" można kupić w sklepach sieci Empik, MediaMarkt i Saturn.

 

Redakcja: … i jak to się stało, że produkcją płyty zajęła się wytwórnia Siła-Z-Pokoju?

Leon Leonidas: To trochę podobna sytuacja jak w przypadu Juniora Stressa. Mieliśmy okazje zagrać support przed DJ FEEL-X'em, który jest właścicielem wytwórni Siła-Z-Pokoju Version Records. W dodatku ja byłem osobą odpowiedzialną za przywiezienie X'a na koncert co dało szanse na bliższe zapoznanie i tak powoli zaczynała się nasza współpraca. Po kilku spotkaniach i koncertach razem zagranych, FEEL-X zaproponował nam wydanie płyty w jego wytwórni! Co ciekawe zrobił to publicznie na jednych z koncertów! Był to dla nas wielki zaszczyt!

Redakcja: Na waszym funpage'u czytamy, że ta płyta to spełnienie waszych marzeń. Pewnie obserwujecie raciborskie podziemie. Jest kilku raperów, którzy nagrywają całkiem niezłe kawałki. Na pewno, chcąc czy nie chcąc, poniekąd staniecie się dla nich wzorem. Co moglibyście im powiedzieć?

Leon Leonidas: To faktycznie spełnienie marzeń! My nie tylko obserwujemy podziemie raciborskie – my je tworzymy od lat! Wielu z tych podziemnych raperów to nasi najlepsi koledzy! Są na tyle uzdolnieni, że zostaje nam czekać na kolejne raciborskie legale.

Redakcja: Macie już teledyski do dwóch utworów. Szykujecie jeszcze jakiś?

Leon Leonidas: Tak! Na dniach zabieramy się do roboty! Szczegóły zdradzimy niebawem. Weźmiemy udział również w kolejnej znanej serii tzw. One shot! Wszystko się kręci i układa powoli w jedną całość.

Redakcja: To na koniec powiedzcie, gdzie można dostać waszą płytę i czy w najbliższym czasie planujecie jakiś koncert w okolicy?

Leon Leonidas: Płyta dostępna jest w trzech sieciach: Empik, MediaMarkt i Saturn i oczywiści na stronie www.silazpokoju.com, natomiast w czerwcu planujemy wiekszy koncert promocyjny z udziałem wielu gości. Zachęcam do obserwowania naszego fanpage'u – tam znajdziecie wszystkie informacje o nas i o naszych koncertach.

/Paulina Krupińska/

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here