Rosja żąda ukarania winnych dewastacji pomnika w Raciborzu

26

Zniszczenie pomnika na cmentarzu żołnierzy radzieckich w Raciborzu doczekało się ostrej reakcji mocarstwa. Rosyjskie MSW wyraziło oburzenie.

 

- reklama -

– W związku z incydentem ambasada Rosji w Warszawie i konsulat generalny w Krakowie skierowały protesty do polskich władz centralnych i lokalnych, żądając podjęcia wszelkich niezbędnych działań w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia oraz ustalenia i ukarania winnych – przekazał Aleksander Łukaszewicz (rzecznik rosyjskiego MSZ) – czytamy w Onet.pl. W serwisie Onet.pl jest to najważniejsza wiadomość dnia.

 

 

 
 

 

 

Przypomnijmy, do dewastacji doszło z nocy z 18 na 19 maja. Sprawców szuka policja.

 

publ. /ps/

 

fot. Adrian Szczypiński

- reklama -

26 KOMENTARZE

 1. Niby wszystko fajnie, ale na Boga! nie rozśmieszajcie mnie plissssss. I nie ośmieszajcie siebie waląc takie kwiatki:

  >>>Zniszczenie pomnika na cmentarzu żołnierzy radzieckich doczekało się reakcji [color=#ff0000][b]mocarstwa[/b][/color].<<< Mocarstwa? hehehe >>>czytamy w największym [color=#ff0000][b]polskim[/b][/color] serwisie informacyjnym.<<< polskim? hehehehe

 2. i gdzie teraz bedzie skladał kwaity lenk i pani nowacka
  oboje składali je włacznie tylko przed wyborami
  – kwaity pod pomnikiem składali lewicowcy no i jedynie munudurowi za czasów szypowskieego z SG
  – komuna rozwaliła Polskę i racibórz

 3. Moim zdaniem taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. A osoby które to zrobiły ukarane. Nie wolno niszczyć grobów i nie ważne czy polskie czy rosyjskie. Moim zdaniem to było chamstwo zniszczyć ten pomniik

 4. – Ławrow, skażitie mienia pażausta, gdje jest ten Raciborz?
  – Eta niebolszoj gorod koło Głubczyc i Kietrza, Władimirze Władimirowiczu.
  – Krym i Donbas zewierszeno?
  – Da, Władimirze Władimirowiczu
  – Wy uże znajetie, gdje budjet naszaja sledujuszczaja awtonomnaja respjublika?
  – Haraszo

  W ten sposób dorobiliśmy się Autonomicznej Rosyjskiej Republiki Raciborskiej

 5. To konsekwencje ,,polityki oświatowej,, Grzegorza WAWOCZNEGO !
  A MY CHCEMY, ABY SZANOWANO GROBY NASZYCH BOHATERÓW NA KRESACH WSCHODNICH!
  NISZCZENIE GROBÓW TO NAJWIEKSZE POHAŃBIENIE !

 6. Swój udział w ,,[color=#ff6600]w y c h o w a n i u[/color],, ma również nomen omen ,,pedagog,, z I LO ROBERT MYŚLIWY – R A D N Y RACIBORZA!
  Oto do jakiego sformułowania dopuścił się!
  R. Myśliwy o symbolach sowieckich i fałszowaniu historii
  2013-01-21
  Pamięć historyczna raciborzan przechowuje obrazy szczególnego [color=#ff6600]z e z w i ew r z ę c e n i a[/color] czerwonoarmistów – pisze w odniesieniu do cmentarza żołnierzy radzieckich do prezydenta radny, nazywając nekropolię „skansenem PRL”

 7. ,,Minęła kolejna rocznica zdobycia Raciborza przez żołnierzy Armii Czerwonej. Miasto zajęto 31 marca, a ostatni skrawek powiatu wpadł w ręce Rosjan 1 maja 1945 roku. To jeden z najbardziej dramatycznych momentów historii najnowszej ziemi raciborskiej. Tam, gdzie pojawili się czerwonoarmiści, zjawiał się terror: gwałty, zabójstwa i kradzieże!,,
  Tekst ukazał się na łamach „Nowin Raciborskich” w nr 16 z 2013r.,,

 8. ludzie, ale głupoty piszecie. zniszczono pomnik, a nie groby. wiadomo, że zmarłym należy sie szacunek, ale nie przez ich dokonania / niedokonania, a ze względu na to, że nie mają juz szans się obronić. tablice pamiątkowe sprzed dziesięcioleci, upamiętniały nie podległych zaborcom żołnierzy, a wielką Rosję i jej komunistyczny system, który wprowadził w granice Polski zakłamanie, morderstwa i oszustwa. czytać między wersami, moi państwo. żyli w takim czasie, w takie idee wierzyli – trudno, zostawmy zmarłych Sądowi Ostatecznemu, ale tablice na chwałę komunie, proponuję jednak ściągnąć.

 9. armia czerwona przyniosła do Polski nie tylko komunizm ale żydokomunizm, który trwa do dnia dzisiejszego i czyn niszczenia tego symbolu jest uzasadniony.A miejsce poległych jest na cmentarzu, i założę się że jak tam będą przeniesione resztki czerwono armistów to tam nikt nie będzie ich bezczeszcił

 10. rosjanie to dziwny naród a ich przywódcy jeszce ich popamiętamya [b][color=#000000]skad takie powiedzenieRuski
  miesiąc popamiętasz![/color]
  [/b]Istnieją
  dwa podobne do siebie powiedzenia, z którymi większość się spotkała:
  „ruski miesiąc popamiętasz”, a także „zrobić coś raz na ruski roku.
  Jeszcze 100lat temu obowiązywał on również w Rosji (od 1700 do 1918).
  Posługiwano się tam właśnie kalendarzem juliańskim, według którego dzień
  1 stycznia przypadał 10 dni później niż w systemie gregoriańskim. przekonaniu
  o „ruskim miesiącu”. Do tego też nawiązuje powiedzenie o „ruskim roku” –
  kiedy dana osoba robi coś raz na bardzo długi okres czasu[/b]

 11. Po wypowiedziach forumowiczów widzimy tolerancję naszego narodu.My możemy kpić z każdej nacji,jednak o nas nawet wstydliwej prawdy ujawnić nie można,bo wielkie LARUM !!!

 12. dlaczego nie można dodać komentarzy pod dementi prezydenta Lenka jego oświadczenia wcześniejszego? Czy postawa prezydenta chorągiewki na wietrze który dzis mówi to a za chwilę coś o 180 stopni zupełnie coś innego ma zostać przemilczana? Mizerne rzadzenie tego układu być może uchodzi w samym Raciborzu jednak wypowiedzi Prezydenta jesli dojdą wyżej są oceniane właściwie bez przymykania oczu na niekompetencje .

 13. Należało się temu pomnikowi, żeby ktoś go w końcu zmiótł z ziemi. A skoro nasz prezydent działą nieudolnie i osowiale, to ktoś zrobił robotę za niego. Powinno się osądzać prezydenta za opieszałość, a nie ludzi, którzy zawalczyli o prawdę.

 14. to co zrobili ze zniszczyli pomnik to wielkie chamstwo, co byli winni ci co zgineli, a zgineli za nas i nalezy im sie szacunek. to nie ich wina ze sie tu znalezli, tylko podly czlowiek tak postepuje i niszczy

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here