Znamy europarlamentarzystów – to już pewne wyniki

5

Po godzinie 21.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do Europarlamentu. Wygrywa jednak Platforma Obywatelska.

Trzy razy w ciągu dwóch dni opinia publiczna poznawała wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Pierwsze exit polls dawały 1 procentowe zwycięstwo Platformie Obywatelskiej. Dzisiejsze poranne przeliczenie głosów z 91 procent obwodów wyborczych przyniosło informację o nieznacznym zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości. Oficjalne wyniki powracają do wczorajszych wyników sondaży.

- reklama -

 

Jednak różnica jest tak nieznaczna, że trudno mówić o zwycięstwie. To właściwie remis. PO zdobyło 32,13 procent głosów, natomiast PiS zasłużył na zaufanie 31,78 wyborców. W mandatach zresztą wychodzi po równo zarówno PO, jak i PiS biorą po 19 mandatów.

 

Sojusz Lewicy Demokratycznej w tych wyborach wywalczył brąz. Zdobył ledwie 10 procent głosów. Tuż za podium znalazł się "nowy stary" gracz na polskiej scenie politycznej – Janusz Korwin – Mikke. Zdobył ponad 7 procent głosów. Ostatnią formacją, która zdobyła mandaty jest Polskie Stronnictwo Ludowe. Ludowcy wzięli 6,8 procenta.

 

Poniżej progu znalazły się Polska Razem Jarosława Gowina, Solidarna Polska, Europa Plus Twój Ruch oraz Ruch Narodowy.

 

Rozkład mandatów w naszym okręgu wyborczym przedstawia się następująco:

 

Wygrywa Platforma Obywatelska i zdobywa trzy mandaty –  europosłami zostali Jerzy Buzek, Jan Olbrycht oraz Marek Plura

 

Drugie miejsce bierze Prawo i Sprawiedliwość  – mandaty trafiają do Bolesława Piechy oraz Jadwigi Wiśniewskiej

 

1 miejsce w Parlamencie Europejskim zajmie Sojusz Lewicy Demokratycznej – europosłem pozostanie Adam Gierek

 

Wreszcie, 1 mandat trafia do największego zwycięzcy tych wyborów – Janusza Korwin – Mikkego

 

/l/

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. A to że ludzie olali te wybory to ani słowa?Dalej crzanienie o PO i PISIE tak jakby kogoś to obchodziło.Typowe, dla takich ścierwomediów jak ten portal

  2. Dodam jeszcze jedno.Do wyborów było uprawnionych 30-ci mln.Polaków i z tych trzydziestu milionów na PO głosowało 2.2 miliona tj.7.2 procent, w ten sposób widać jak PO wygrała wybory.Powtażam, na PO głosowało 7,2 mln. Polaków a nie 32 procent jak to się przedstawia w ścierwomediach!!!!!!!!

  3. Idąc tokiem twojego myślenia, to dotyczy każdej partii politycznej. Rusz głową te 32% dotyczy osób głosujących a nie liczby osób uprawnionych do głosowania. Przelicz PIS, SLD, PSL itd – wyjdzie ci podobnie, że mało ludzi w ogóle głosowało bez względu na opcję polityczną

  4. To prawda,to samo dotyczy wszystkich partii a nie głosujący Polacy nie poszli na wybory bo już kompletnie nie wieżą politykom,UE i władzy ogólnie.Ta cała tzw. demokracja jest wielkim oszustwem bo pokazuje że mniejszość może rządzić większością i przedstawia się Polaków którzy już mają dość tego syfiastego systemu jako leni którym nie chce się chodzić na wybory a tak naprawdę gdyby mogli to by rozpieprzyli w drobny mak ten syf

  5. … słowik ćwirgoli o wyborach do Parlamentu UE,od dawna znane jako objaw manifestacji rangi całej UE, ale nie wspomnina nic o korekcie wyników PKW, gdzie oficjalnie te wybory wygrało PIS a nie PO. Komentarze są pisane dzisiaj – gdy cała Polska poznała najnowsze oficjalne wyniki wyborów do parlamentu UE. Nie chodzi tu o ten remis – ze wskazaniem na PIS ale trzeba być zaślepiony by tendencyjnie ignorować drugą armię wyborców, która w kolejnych wyborach zacznie wygrywać z PO, bo któżby normalnie myślacy popierał na oślep ugrupowanie polityczne, kładąc interesy UE, nad troską o byt Polaków.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here