
Impreza miała na celu pogłębienie więzi rodzinnych oraz upowszechnienie aktywnych form spędzania wolnego czasu rodziców z dziećmi.
W sobotę, 24 maja o godz. 9.30 rozpoczął się festyn rodzinny pn.: „Rodzina bliżej siebie”. Festyn on zorganizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Raciborzu oraz asystentów rodziny. Festyn odbył się na terenie Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Iskierka” przy ul. Ocickiej 13a w Raciborzu.
Celem imprezy było pogłębienie więzi rodzinnych, promowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu rodziców z dziećmi. Podczas spotkania zostały zorganizowane liczne konkursy, które miały integrować członków rodzin. W wydarzeniu uczestniczyło 25 rodzin (w tym 69 dzieci), objętych wsparciem asystentów rodziny z terenu Raciborza.

Na festynie przy OSP "Iskierka" zagościli także: Pani Prezydent Ludmiła Nowacka, Pani Dyrektor tutejszego OPS Halina Sacha oraz przedstawiciel Wydziału Spraw Społecznych.
Festyn nie byłby taki udany, gdyby nie piękna pogoda, która podczas tego radosnego, rodzinnego spotkania dopisywała oraz zaangażowanie i pomoc ludzi dobrej woli i sponsorów.
Asystenci Rodziny
/publ.a/





![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA] Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/zamek-piastowski-ferie-zimowe-cioca-od-klockow.jpg)






![Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-rck-taniec.jpg)
![Komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece. Pierwszy tydzień pełen przygód [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-ferie-zimowe.jpg)
![Mali Odkrywcy Sztuki pożegnali karnawał kolorowym balem [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/mali-odkrywcy.jpg)



![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)




