Kubusiowi Przyjaciele

0

W miesiącu kwietniu dzieci z grupy integracyjnej 5 – latków realizowała ogólnopolski program ekologiczny pt. „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Dzieci zdobyły dużo nowych wiadomości. W ramach programu zostały zrealizowane 4 zajęcia. Podczas pierwszego z nich pt. „Dzień Kubusiowych Przyjaciół Natury” dzieci poznały co to jest natura, zdobyły wiedzę o chronionych gatunkach roślin i zwierząt. Aby sprawdzić ich wiedzę w praktyce dzieci wybrały się z paniami do pobliskiego parku zamkowego, gdzie mogły na ” żywo” delektować się pięknem natury.
Drugie zajęcia dotyczyły: ” Dzień 5 porcji warzyw, owoców lub soku”.
Dzieci przypomniały sobie jak wiele owoców i warzyw jest im znanych. Dowiedziały się ile witamin i składników odżywczych się w nich znajduje.
Podzieliły warzywa i owoce na pięć grup: zieloną, białą, czerwoną, żółto – pomarańczową i fioletową.
Dowiedziały się także, które warzywa i owoce rosną pod ziemią, na krzewach i na drzewach.
Na zakończenie zaplanowały jadłospis, w którym znalazło się 5 porcji warzyw, owoców lub soku.
W czasie 3 zajęcia dzieci wysłuchały bajki o ” Marchewkowym Rycerzu”. Dowiedziały się jakie potrawy można przygotować z marchewki. W tym dniu dzieci ubrane na pomarańczowo z emblematem marchewki na głowach wspólnie z panią zasiały marchewkę, która znalazła swoje miejsce w kąciku przyrodniczym. Od tego momentu dzieci codziennie podlewały swoje nasiona, które w następnych dniach pięknie wyrosły.
Na koniec zajęć dzieci napiły się bardzo zdrowego i smacznego świeżego soku marchewkowego.
Podczas ostatnich zajęć dzieci poznały korzyści spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe i 5 porcji owoców, warzyw lub soku.
Przedszkolaki wysłuchały bajki o ” Olbrzymim śniadaniu”. Wypowiedziały się co najbardziej lubią jeść na śniadanie. Następnie zabawiły się w ” karmienie hipopotama”.
Na zakończenie dzieci powycinały z gazet swoje ulubione produkty i przykleiły je na papierowym talerzyku.
5 – latki bardzo chętnie uczestniczyli we wszystkich aktywnościach. Zdobyły mnóstwo nowych informacji i przypomniały sobie wcześniej znane.

M.M.B.O.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here