
Przez cały czwartek policjanci z drogówki baczniej przyglądali się poczynaniom pieszych. Przy okazji wpadło też kilku pijanych kierowców.
Raciborscy policjanci drogówki wczoraj przeprowadzili działania pod kryptonimem "NURD". Celem akcji jest uświadomienie wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, a w szczególności pieszym, że skutki ich nieodpowiedzialnych zachowań mają szerokie konsekwencje.
W trakcie prowadzonych działań stróże prawa ujawnili 20 pieszych popełniających wykroczenia w ruchu drogowym, których zachowanie stwarzało zagrożenie dla ich życia i zdrowia jak również innych użytkowników dróg.
Policjanci 13 pieszych ukarali mandatami natomiast 7 osób zostało pouczonych.
Ponadto policjanci ujawnili 3 kierujących będących w stanie nietrzeźwości – rekordzistą okazał się być 66-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego zatrzymany na ul. Mariańskiej, który kierował citroenem. Po przebadaniu na alkomacie mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
/ps/





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborski PTTK na wycieczce w Wiedniu [ZDJĘCIA] Raciborski PTTK na wycieczce w Wiedniu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/pttk-raciborz-wieden-1.jpg)

![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)

![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)









