Modele szybowców w Arenie Rafako [FOTORELACJA]

W hali przy Łąkowej odbyły się X Międzyszkolne Halowe Zawody Szybowców Styropianowych o Puchar Prezydenta Miasta.

Rekord wicemistrzyni świata w modelarskiej klasie F1E, Katarzyny Szymańskiej został pobity. Dokonał tego Tomasz Broda, uczeń 5 klasy Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu.

Kasia ustanowiła swój rekord lotu szybowca w 2006 roku podczas II Halowych Zawodów Szybowców Styropianowych o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza, odbywających się tak jak dzisiaj na hali sportowej Rafako Arena. Czas jej rekordu wynosił 17,2 s i przez 8 lat nie został pobity, aż do dnia dzisiejszego, kiedy to w pięknej rywalizacji podczas X edycji tego turnieju Tomek poprawił go o 0,83 s.

Konkurencja była duża. Na starcie stanęło 79 zawodników ze szkół podstawowych z Raciborza: SP1, SP13, SP15, SP18 oraz ZSP z Kobyli. SP 1 i SP15 wystawiły po 2 dziesięcioosobowe drużyny, ekipa z Kobyli debiutowała w turnieju. Ich opiekunem była Katarzyna Cieślik, nauczycielka języka angielskiego. Zawodnikom z tej małej szkoły nie zabrakło ducha walki. Jak to zawsze bywa za pierwszym razem przyjechali do Raciborza po naukę. Po pierwszych nieudanych lotach skorzystali ze wskazówek organizatorów, poprawili wyważenie modeli by już w drugiej kolejce podjąć rywalizację jak równy z równym.

Bezkonkurencyjni okazali się jednak dzisiaj uczniowie z „Jedynki”, których opiekunem jest nauczyciel informatyki Krzysztof Ciszek. Szkoła z Ostroga zdobyła dzisiaj większość nagród we wszystkich kategoriach.