Rodzinny rajd rowerowy przez Kobylę

0

Z okazji Dnia Dziecka, Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Wsi Kobyla dla dzieci, młodzieży i dorosłych zorganizowało „II Leśny Rodzinny Rajd Rowerowy – Kobyla 2014.


- reklama -
Na starcie zgłosiło się 110 osób. Najmłodszy uczestnik z Wodzisławia Śląskiego miał niespełna 2 lata, a najstarsza uczestniczka – mieszkanka Kobyli 70 lat.


 O godzinie 9,15 peleton eskortowany przez bojowy wóz strażacki i konny zaprzęg pomocy medycznej wyruszył na szlak. Trasa wiodła leśnymi duktami i dróżkami wśród malowniczych pól w pobliżu Kobyli.

 

W drodze zatrzymano się w pobliżu niegdysiejszego młyna, o jego historii opowiedziała Regina Knura. Na kolejnym przystanku uczestnicy podziwiali młody zagajnik liczący 800 drzew, posadzonych przez dzieci w ramach akcji „ 800 drzew na 800 lat Kobyli” w 2012 roku.

 

 

 Rajdowi towarzyszyło nietypowe zabezpieczenie medyczne

 

Uśmiechniętych, choć zmęczonych rowerzystów członkowie Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Wsi Kobyla wraz z gospodarzami obiektu – LKS Płomień Kobyla zaprosili do wspólnego pieczenia kiełbasy. Przy ognisku gwar, śmiechy i wspomnienia z trasy towarzyszyły wspólnemu biesiadowaniu.

Niewątpliwą atrakcją była możliwość przejazdu bryczką zaprzęgniętą w dwa prześliczne kasztanowate konie, udostępnioną przez Michała Węglorza, a powożoną przez Patryka Szyrę.

 

 

 W rajdzie mogli wziąć uczestnicy w każdym wieku

 

 Przed południem peleton ruszył do Sali Gminnego Ośrodka Kultury, tu dzieci raczyły się puszystą watą cukrową, słodyczami i napojami. Zaproszeni goście z Raciborskiej Fundacji ProAktywni. zaprezentowali mistrzowski pokaz sprawnościowy Speed Stacks. Wielu chętnych nauczyło się tej trudnej sztuki i ciekawych sztuczek. Wśród młodych adeptów sztuki Speed Stacks rozegrano zawody w układaniu kubków na czas.

Wszystkim uczestnikom wręczono certyfikaty ukończenia rajdu, a zawodnikom Speed Stacks nagrody rzeczowe.

 

Marek Niewrzoł

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here