Tomasz Marcinek Mistrzem Polski w triathlonie

Absolwent raciborskiej SMS wywalczył w Ełku tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w triathlonie na dystansie olimpijskim (1500 m pływanie, 40 km jazda rowerem i bieg na 10 km).

Zawody odbyły się 8 czerwca. W klasyfikacji open, Tomek uplasował się tuż za podium na czwartym miejscu. Dla absolwenta Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Raciborzu, gdzie nadal trenuje gdy nie przebywa na zgrupowaniach, to największy sukces w karierze. Świetny występ w krajowej rywalizacji dał zawodnikowi, reprezentującemu obecnie klub KS AZS-AWF Katowice prawo startu na Mistrzostwach Europy do 23 lat, które już za trzy tygodnie odbędą się w Rosji. Oprócz dobrego występu Tomka, brązowe medale w kategorii młodzieżowej zdobyli również inni zawodnicy tego klubu: Łukasz Michalak i Agata Litwin. Ponadto Mariola Krzemińska była piata, Agnieszka Cieślak – szósta, a Magda Wiśniewska zakończyła zawody na ósmym miejscu. Opiekę szkoleniową nad zawodnikami sprawują: Ewa Lewandowska – pływanie oraz Michał Szłapka kolarstwo i bieg.