Wójt Utracki interweniował u prezesa Banku Światowego

0

Czy rozmowa na temat budowy kanalizacji w gminie Krzyżanowice przyniesie oczekiwany skutek?

Gmina Krzyżanowice, tak jak i wszystkie gminy do 2015 roku powinna mieć rozwiązany problem gospodarki wodno-ściekowej. Wójt Grzegorz Utracki chce wykorzystać to, że na terenie gminy budowany jest zbiornik i ma nadzieję pozyskać środki na kanalizację z Banku Światowego. – Już na początku mogliśmy załatwić to w ten sposób. Wszystkie gminy wokół zbiornika miały mieć rozwiązany problem gospodarki wodno-ściekowej w ramach ochrony zlewni zbiornika – mówił podczas styczniowej sesji rady gminy wójt Utracki.

- reklama -

 

W maju wójtowi udało spotkać się z prezesem Banku Światowego Jim Yong Kimem. Wójt Utracki wystąpił nie tylko w imieniu gminy Krzyżanowice, ale również Lubomi oraz Kornowaca, czyli wszystkich gmin, z których wody spływać będą do zbiornika. – Szef Banku Światowego poprosił nas o takie resume i ma się wypowiedzieć w tej kwestii. Jestem dobrej myśli, bo dobrze podszedł do tego. Chwalił też całą inwestycję, więc może coś z tego będzie – informuje. 

 

 

/Paulina Krupińska/

 

 

————————————————————————–

Polecamy również:

 

"Miss 15 – 2014" w Krzyżanowicach wybrana

W Krzyżanowicach rzemiosło stanęło obok pięknych dziewcząt. Wybrano najsympatyczniejszą nastolatkę.

Tablice wymuszą zdjęcie nogi z gazu na krajowej 45-tce

W Tworkowie, Bieńkowicach i Krzyżanowicach zamontowano tablice świetlne informujące kierowców o przekroczeniu prędkości.

2 komisariaty skuteczniejsze niż 6 gminnych posterunków

Likwidacja posterunków policji zwiększyła bezpieczeństwo – wynika z danych statystycznych odnośnie przestępczości KPP Racibórz.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here