Place zabaw z funduszów sołeckich w Łęgu i Nędzy

0

Ponad 14 tys. zł przeznaczono w tym roku z funduszu sołeckiego w Łęgu w gminie Nędza na rozbudowę placu zabaw.

 

- reklama -

 

 

Fundusze sołeckie są szansą dla wsi, a o ich przeznaczeniu decydują sami mieszkańcy. – Jesteśmy ogromnie wdzięczni pani sołtys Annie Szurgacz oraz Radzie Sołeckiej za przekazanie pieniędzy z tegorocznego funduszu sołeckiego właśnie na rozbudowę naszego placu zabaw – dziękują pracownicy przedszkola.

Na plac zabaw w przedszkolu w Łęgu trafił nowy sprzęt. – Obok piaskownicy stanął piękny drewniany domek, w którym dziewczynki będą mogły urządzać przyjęcia dla lalek oraz  słonik – sprężynowiec. Dla dzieci starszych ustawiono dwie nowe huśtawki oraz nowoczesny zestaw do wspinania. Aby wygodnie można było usiąść mamom z młodszymi dziećmi w cieniu orzecha ustawiono wygodną ławę – relacjonują w przedszkolu. Przy wejściu do przedszkola stanęła tablica ogłoszeniowa, która będzie służyła wszystkim mieszkańcom. – Przedszkolny plac zabaw przez długie lata będzie służył najmłodszym mieszkańcom sołectwa – cieszą się pracownicy placówki.

Nowy plac zabaw ma też stanąć w Nędzy – na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej. Z tegorocznego funduszu sołeckiego zostanie przeznaczona na ten cel kwota 15 tys. zł. – Gmina już złożyła zamówienie na zakup, dostarczenie i montaż urządzeń zabawowych. Niewykluczone, że przyjadą do nas już w lipcu – informuje Edyta Szajt z urzędu gminy w Nędzy. Na GOSiR trafią huśtawki, bujak, wspinak, ławeczki.

Fundusze sołeckie są szansą dla wsi. To środki wyodrębnione z budżetu gminy – mają służyć  przedsięwzięciom poprawiającym komfort życia lokalnej społeczności. Jego wysokość zależy głównie od liczby mieszkańców danego sołectwa. O tym, co w danym roku zostanie zrealizowane z funduszu, decydują sami mieszkańcy.

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here