Przedszkolaki rywalizowały na spartakiadzie w Kuźni

0

W hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kuźni Raciborskiej odbyła się VII Spartakiada Przedszkolaków.

 

- reklama -

 

 

W zawodach odbywających się 10 czerwca, których organizatorem było Przedszkole Nr 2 w Kuźni Raciborskiej, udział wzięło 110 przedszkolaków z Przedszkola Nr 1 w Kuźni Raciborskiej z Oddziałem Zamiejscowym w Turzu, Przedszkola Nr 2 w Kuźni Raciborskiej, Społecznego Przedszkola w Budziskach oraz Przedszkola z Rud.

 

Zespoły rywalizowały w różnych konkurencjach zręcznościowo-szybkościowych i sztafetach tak ich jak: bieg „kelnera”, skok w workach, przebijanie balonów, a także rozegrały mecze piłki nożnej, który sędziował Pan Wojciech Wenglorz. Dodatkową konkurencją było picie wody przez słomkę na czas dla nauczycielek grup biorących udział w zawodach. 

 

Rywalizacja była bardzo wyrównana, dzieci walczyły z wielką ambicją i w nagrodę za sportową walkę wszystkie przedszkola otrzymały puchary za pierwsze miejsce, zaś przedszkolaki złote medale. Za uczciwą rywalizację podczas Spartakiady przedstawiciel Referatu Edukacji, Sportu i Promocji w imieniu Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska Rity Serafin wręczył nagrody dla przedszkolaków.

 

Całą imprezę poprowadziły organizatorki imprezy Pani Kornelia Reichel oraz pomysłodawczyni Spartakiady Pani Anna Gandziarowska. O obsługę nagłośnieniową zadbał Pan Stefan Wardęga z Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, natomiast nad bezpieczeństwem medycznym czuwała Pani Aleksandra Bartoń.

 

Autor: Marcin Gałuszka-Biernacki

Urząd Miasta w Kuźni Raciborskiej

 

publ. /ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here