Dzieci są ekologiczne [WIDEO]

0

Międzynarodowym Targom Energii Odnawialnej towarzyszył festyn ekologiczny dla dzieci i młodzieży.

Dzieci z raciborskich przedszkoli, podstawówek i gimnazjów prezentowały swoje talenty wokalne i taneczne. Oprócz niewątpliwych umiejętności można było również podziwiać zmysł choreograficzny pań przedszkolanek i nauczycielek oraz szykowne i fantazyjne kreacje najmłodszych gwiazd, które zawładnęły sceną przed Areną Rafako. Dzieciaki bawiły się setnie – oprócz oglądania swoich kolegów i koleżanek mogły się bawić na zjeżdżalniach i pedałować na rowerach. Jazda na stacjonarnych rowerach pod czujnym okiem naszej raciborskiej mistrzyni triatlonu Ewy Bugdoł była o tyle ciekawa, że energia, która wytworzyła się w czasie jazdy uruchomiała projektor, na którym wyświetlano pro – ekologiczne obrazy. Fantastyczny performance wykonali gimnazjaliści, którzy odegrali rolę modeli i modelek na ekologicznej rewii mody. W tym roku na europejskich salonach królować będą kreacje z surowców wtórnych. Paniom szczególnie polecamy w sezonie 2014/2015 przepiękne suknie z już przeczytanych gazet. Dzieci mogły wyszaleć się również w sposób, który od kilkunastu lat jest im bardzo bliski – stoisko z grami komputerowymi o tematyce ekologicznej bynajmniej nie świeciło pustkami.

- reklama -

Entuzjazm i zaangażowanie młodych doceniła prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Gabriela Lenartowicz. Prezes powiedziała – Właśnie w dzieciach najlepiej przejawia się fenomen ekologii. Bo ekologicznie przecież to naturalnie. A czyż jest coś bardziej naturalnego niż dzieci?

 

 

Zobacz więcej zdjęć z festynu ekologicznego, który odbył się 13 czerwca 

w pobliżu Areny Rafako w Raciborzu>>

 

 

 

/p/

 

 

 

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here